Nieznajome KaRo

Nieznajome KaRo

Postprzez KaRo » 13 Mar 2010, 15:53

Bardzo liczę,iż miarę rozkwitu forum uda się rozpoznać kilka moich nieznajomych krzewów róż.
Oczywiście zdjęcia będą wymagały zapewne uzupełnienia,nie robiłam ich dotychczas pod kątem identyfikacji,
tym nie mniej może już dziś jest szansa na określenie nazw niektórych z nich.
Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
Opisy poszczególnych krzewów wynikają z moich obserwacji.

1.
Silnie rosnący krzew. Bardzo przypomina sylwetką różę parkową.
Pędy szybko drewnieją.
Osiągnęła wysokość ok. 2,5 m.
Podatna na czarną plamistość liści ,ale mają tę chorobę prawie wszystkie moje krzewy róż.
Kwiaty o intensywnym ale ciepłym kolorze różu,przekwitając stają się zdecydowanie jaśniejsze,
niektóre odbarwiają się prawie do pudrowego różu.
Pojawiają się w kiściach na końcach pędów.
Kwitnie bardzo długo,aż do silnych mrozów.
Zapach bardzo delikatny,ulotny.
Nie jestem pewna do końca - przegląd zdjęć wyjaśni to jednoznacznie - zawiązuje dość duże owoce .

Image

Image

Image

Image

Image

Zdaję sobie sprawę,że przesadziłam z ilością zdjęć,ale może ułatwi to identyfikację a
usuniemy je po rozpoznaniu krzewu .... :P
KaRo
Różanowdrożony
 
Posty: 8
Rejestracja: 10 Mar 2010, 13:09
Miejscowość: Łódź

Re: Nieznajome KaRo

Postprzez Deirde » 13 Mar 2010, 16:29

Krysiu - o zdjęcia się nie martw - im więcej tym lepiej. Moje pytanie - jak długo masz tą róże? Sugestia - po obejrzeniu róża podobna jest do dwóch odmian - Mein Schoner Garten - Kordesa odmiana z 1997 roku i druga Romanze - Rosen Tantau odmiana z 1984 roku, ta druga ma pofalowane płatki. Niestety nie mam tych odmian, może ktoś ma je na FO - tą drugą ma chyba Kasia - może ona by pomogła jeśli chodzi o dokładniejszą identyfikacje.
Awatar użytkownika
Deirde
Administrator
 
Posty: 8985
Rejestracja: 16 Lut 2010, 17:08
Miejscowość: Wielkopolska

Re: Nieznajome KaRo

Postprzez KaRo » 27 Mar 2012, 11:00

Czas reaktywować moje wątki :P wszak wiosna zawitała i warto byłoby poszerzyć swoją wiedzę.

Gosiu ,dzięki ,przyjmuję,że to jest
Romanze (krzew Evers / Tantau, 1984)
Jest bliźniaczo podobna.
Mam wątpliwość co do osiąganych rozmiarów ale to może być indywidualny wybryk odmiany.
Wiele czynników może powodować,że u mnie osiąga wysokość hen do nieba,np. ma z jednej strony ograniczenie koroną starej jabłoni, więc może ciągnie do słońca .

Odrzucam sugestię,że to może być Mein Schoner Garten - Kordesa odmiana z 1997 ?
Tak,nie są to łososiowo różowe kwiaty w żadnym stadium i pod żadnym pozorem
KaRo
Różanowdrożony
 
Posty: 8
Rejestracja: 10 Mar 2010, 13:09
Miejscowość: Łódź

Re: Nieznajome KaRo

Postprzez Deirde » 27 Mar 2012, 15:03

Wiesz - Herkules miał u mnie pęd do 180 cm wysokości - podawana wysokość to 80 cm.
Awatar użytkownika
Deirde
Administrator
 
Posty: 8985
Rejestracja: 16 Lut 2010, 17:08
Miejscowość: Wielkopolska

Re: Nieznajome KaRo

Postprzez xarian » 01 Mar 2024, 07:47

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
xarian
Różany ekspert
 
Posty: 1395
Rejestracja: 15 Lut 2024, 07:35


Wróć do Identyfikacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 55 gości