Pomożecie Basi?

Pomożecie Basi?

Postprzez basjak » 13 Gru 2010, 20:21

Witam i proszę o pomoc :)
Przedstawiam różę "zastaną" w zakupionym ogródku działkowym. Wiosną potraktowałam ją jak wielkokwitową i obcięłam dość nisko( teraz już wiem, że na pewno nią nie jest. Rabatowa? A może pnąca?

Zdjęcia czerwcowe, na pierwszych widać pokrój krzewu, ale kolor kwiatów jest zafałszowany :oops: Image Image Image Image Image Image

Powtórne kwitnienie, koniec sierpnia
Image Image Image Image Image Image Image Image :)
basjak
 
Posty: 4
Rejestracja: 13 Gru 2010, 20:09
Miejscowość: Bytom

Re: Pomożecie Basi?

Postprzez Deirde » 14 Gru 2010, 11:24

Pomożemy - jaki kolor mają młode pędy, opisz mi właściwy kolor róży. Niektóre z rabatówek mają pędy osiągające nawet 150 cm, nasze katalogi podają wysokość podawaną przez producentów, a Ci z kolei zaniżają ją. Dopiero w naszych ogrodach widać jaką ta róża ma właściwą wysokość.

Zerknij na Helpie - róża nazywa się Etude - pnąca o różowych, półpełnych kwiatach, spójrz na zdjęcia kwiatów.
Awatar użytkownika
Deirde
Administrator
 
Posty: 8985
Rejestracja: 16 Lut 2010, 17:08
Miejscowość: Wielkopolska

Re: Pomożecie Basi?

Postprzez basjak » 14 Gru 2010, 14:06

Młode pędy? Nie pamiętam :oops:
Kolor kwiatów, jak na zdjęciach w zbliżeniu, w pąkach ciemny róż, rozwinięty kwiat jaśniejszy z rozbielonymi brzegami.
Kwitnie bardzo długo, dwukrotnie, drugie kwitnienie równie obfite. Chyba nie pachnie, a już na pewno nie intensywnie.
Etude pasuje najbardziej ze wszystkich dotychczas oglądanych.
Dziękuję :)
basjak
 
Posty: 4
Rejestracja: 13 Gru 2010, 20:09
Miejscowość: Bytom

Re: Pomożecie Basi?

Postprzez maria » 11 Cze 2013, 21:28

Ale śliczne. Jaka to odmiana?

Po prostu przepiękne.
maria
 
Posty: 1
Rejestracja: 11 Cze 2013, 21:25

Re: Pomożecie Basi?

Postprzez tara » 11 Cze 2013, 21:56

a ja myślę, że jest to Carina lub Mazowsze, one są do siebie bardzo podobne, na fotkach Basi nie widać tak naprawdę koloru ale z opisu, i łodyg wnioskuję, poza tym często spotykane były w ogrodach.
tara
Różany ekspert
 
Posty: 1175
Rejestracja: 13 Wrz 2010, 09:25

Re: Pomożecie Basi?

Postprzez xarian » 01 Mar 2024, 08:04

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
xarian
Różany ekspert
 
Posty: 1395
Rejestracja: 15 Lut 2024, 07:35


Wróć do Identyfikacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 142 gości