Przypadkowe i nierozpoznane róże - PiVi

Przypadkowe i nierozpoznane róże - PiVi

Postprzez PiVi » 08 Lip 2011, 08:10

Ok. - postawiłem sobie za cel, że każda róża w ogrodzie zostanie zidentyfikowana i skatalogowana.
Zostało mi już niewiele "dziwnych" i "przypadkowych" zakupów i prezentów.

Pierwszy z nich:

Róża sprezentowana ok 5 lat temu przez znajomych (jechali na imprezę a kwiaciarni nie było po drodze - to z ogrodniczego przywieźli co nieco:P )
Teraz już nieco przekwita, choć kwiaty trzyma bardzo długo.
Zimuje bez okrycia - pędy sztywne, "brzydkie" z dołu, zdrewniane...

Image

Image

Image

Image

Image

PiVi
PiVi
Różanowdrożony
 
Posty: 8
Rejestracja: 06 Lip 2011, 22:42

Re: Przypadkowe i nierozpoznane róże - PiVi

Postprzez Deirde » 08 Lip 2011, 11:28

Proszę - napisz coś więcej - jaki mi wzrost, czy powtarza kwitnienie - ma razie mamy ładną róże - wygląda mi na historyczną - albe lub damascenkę.
Awatar użytkownika
Deirde
Administrator
 
Posty: 8985
Rejestracja: 16 Lut 2010, 17:08
Miejscowość: Wielkopolska

Re: Przypadkowe i nierozpoznane róże - PiVi

Postprzez PiVi » 08 Lip 2011, 16:03

Deirde napisał(a):Proszę - napisz coś więcej - jaki mi wzrost, czy powtarza kwitnienie - ma razie mamy ładną róże - wygląda mi na historyczną - albe lub damascenkę.


Ehh... wstyd się przyznać ale.. nie pamiętam :)
Wydaje mi się, że kwitnie drugi raz koło września - ale już nie tak efektownie (zwrócę na to uwagę).

Jak pisałem- ma brzydkie pędy - zdrewniałe, grube.. jest "łysa" na dole - wygląda na pienną typu rambler.
Pachnie - choć bez przesady (stojąc obok nie czuję zapachu - dopiero zbliżając nos do kwiatu).
Teraz już przekwitła zupełnie.

PiVi
PiVi
Różanowdrożony
 
Posty: 8
Rejestracja: 06 Lip 2011, 22:42

Re: Przypadkowe i nierozpoznane róże - PiVi

Postprzez Deirde » 08 Lip 2011, 19:24

Znalazłam podobną - zobacz tutaj -
http://www.helpmefind.com/gardening/l.php?l=2.770
w drugim pasku jest photos - przejrzyj czy te zdjęcia są podobne do Twojej róży - też chciałabym mieć takich znajomych - piękna róża.
Jeśli jednak wyglądają trochę inaczej to poszukamy dalej.
Awatar użytkownika
Deirde
Administrator
 
Posty: 8985
Rejestracja: 16 Lut 2010, 17:08
Miejscowość: Wielkopolska

Re: Przypadkowe i nierozpoznane róże - PiVi

Postprzez PiVi » 11 Lip 2011, 20:44

Jesteś wielka :)

Nie odpisywałem bo na spokojnie weryfikowałem Twój strzał- i na 99,99% jest celny :)
Dzięki wielkie !
Poszukałem więcej zdjęć na necie, porównałem też liście (kształt kolor) i wychodzi na to, że to ta róża.
A co do znajomych.. ano mam paru fajnych :) A ten pomysł bardzo im się udał.
Dodam, że to była pierwsza róża w moim ogrodzie i zanim ją zasadziłem chyba z miesiąc męczyła się w donicy (:

Jak będzie pogoda to przygotuję jutro kolejną zagadkę :)
Mam jeszcze parę róż kupowanych "na żywioł" bez sensu- na hasła "bordowa" "fioletowa" etc.

PiVi
PiVi
Różanowdrożony
 
Posty: 8
Rejestracja: 06 Lip 2011, 22:42

Re: Przypadkowe i nierozpoznane róże - PiVi

Postprzez xarian » 01 Mar 2024, 08:07

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
xarian
Różany ekspert
 
Posty: 1395
Rejestracja: 15 Lut 2024, 07:35


Wróć do Identyfikacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 179 gości