Uwaga - szkodniki atakują.

Re: Uwaga - szkodniki atakują.

Postprzez Deirde » 16 Maj 2011, 08:28

Na swojej Agnes znalazłam kwieciaka malinowca. Składa jaja do pąku kwiatowego i podgryza łodygę - larwa żywi się w pąku, potem z niego wychodzi. Owad dorosły to czarny chrząszcz. Najlepiej wyzbierać wszystkie kwiaty i je spalić.
Awatar użytkownika
Deirde
Administrator
 
Posty: 8985
Rejestracja: 16 Lut 2010, 17:08
Miejscowość: Wielkopolska

Re: Uwaga - szkodniki atakują.

Postprzez AniaJ » 22 Maj 2011, 13:02

Dzięki wizycie u Gosi moje róże zostały uratowane!!! Ja naiwna myślałam, że to przymrozek zamordował mi pąki i część liści, na szczęście Gosia pokazała mi u siebie odchody wstrętny gadzin żerujących w pąkach i potraktowałam dziadostwo Confidorem...
AniaJ
 
Posty: 3
Rejestracja: 16 Lut 2010, 17:56
Miejscowość: Rokienica koło Poznania

Re: Uwaga - szkodniki atakują.

Postprzez Deirde » 22 Maj 2011, 15:45

No widzisz - musisz częściej do mnie wpadać. ;) Oczywiście nie tylko na oglądanie szkodników.
Awatar użytkownika
Deirde
Administrator
 
Posty: 8985
Rejestracja: 16 Lut 2010, 17:08
Miejscowość: Wielkopolska

Re: Uwaga - szkodniki atakują.

Postprzez tara » 06 Cze 2013, 07:14

wczoraj pryskałam Topsinem ale ok.14,oo było słoneczko czy powtórzyć dziś wieczorkiem?
Nie ma jeszcze u mnie tragedii ale zauważyłam kilka pogryzionych liści i zeschnięte paczki maleńkie.
Z reguły zawsze "lałam" od czasu do czasu wodę z octem i płynem do naczyń podobnie jak Tralalala,
Zaniepokoiły mnie te zeschnięte pączki, nie dużo ale róż mam kilka i szkoda mi każdej.

Image
tara
Różany ekspert
 
Posty: 1175
Rejestracja: 13 Wrz 2010, 09:25

Re: Uwaga - szkodniki atakują.

Postprzez Deirde » 06 Cze 2013, 07:53

Jeśli chodzi o zasychanie pączków róż - czasem w naturalny sposób róża reguluje ilość kwiatów. Jeśli nie daje rady to je zrzuca, moim zdaniem nie ma czym się przejmować.
Co do Topsinu - jak nie padało to nie ma takiej potrzeby - zwykle wykonuje się drugi oprysk po 7 lub 14 dniach - według instrukcji.
Nie mam Topsinu - nie mogę sprawdzić.
Awatar użytkownika
Deirde
Administrator
 
Posty: 8985
Rejestracja: 16 Lut 2010, 17:08
Miejscowość: Wielkopolska

Re: Uwaga - szkodniki atakują.

Postprzez tara » 16 Lip 2013, 18:25

niestety dziś zauważyłam plamistość na liściach, ale to efekt prawdopodobnie 2-3 dni, pryskać? były zdrowe nie wiem dlaczego,
tara
Różany ekspert
 
Posty: 1175
Rejestracja: 13 Wrz 2010, 09:25

Re: Uwaga - szkodniki atakują.

Postprzez Deirde » 16 Lip 2013, 20:56

Aniu - pryskać i nie czekać.
Awatar użytkownika
Deirde
Administrator
 
Posty: 8985
Rejestracja: 16 Lut 2010, 17:08
Miejscowość: Wielkopolska

Re: Uwaga - szkodniki atakują.

Postprzez xarian » 02 Mar 2024, 07:33

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
xarian
Różany ekspert
 
Posty: 1395
Rejestracja: 15 Lut 2024, 07:35

Poprzednia

Wróć do Zabiegi pielęgnacyjne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 86 gości