ogrodnica niszczylistka

ogrodnica niszczylistka

Postprzez piotrazona » 18 Cze 2013, 07:27

Witam - jestem nową na tym forum, które odwiedzam zawsze z przyjemnością, bo znajduję tu wiele nurtujących mnie różanych dylematów i ich rozwiązań

na zdjęciu ogrodnica niszczylistka na zwłokach fryderyka Szopena - czerwcowy smakosz moich róż
przyleciała, poucztowała (na szczęście w granicach rozsądku), odleciała na jabłonie i śliwy
"ładna" jesteś chrząszcz, ale już nie wracaj
Jeżeli ktoś ma z nią duży kłopot w ogrodzie (żeruje na wielu gatunkach roślin w czerwcu i lipcu) to chyba musi prysnąć, bo potrafi unicestwić liście i zawiązki owocowe. Jak widać kwiaty róż także.
Załączniki
IMG_7190.JPG
piotrazona
 
Posty: 2
Rejestracja: 18 Cze 2013, 06:44

Re: ogrodnica niszczylistka

Postprzez Juleczka » 18 Cze 2013, 07:40

Takich "efektów u mnie nie widać- ale dzięki za fotkę- zwrócę uwagę na takiego "robaczka"... Nigdy nic nie wiadomo.

Witam na forum. Miłego dnia. :D
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: ogrodnica niszczylistka

Postprzez Deirde » 18 Cze 2013, 10:12

Witaj na forum, miło to się czyta. :)
No niestety - z niektórymi owadami szkodnikami musimy sobie radzić, inaczej byśmy róż już nie mieli.
Awatar użytkownika
Deirde
Administrator
 
Posty: 8985
Rejestracja: 16 Lut 2010, 17:08
Miejscowość: Wielkopolska

Re: ogrodnica niszczylistka

Postprzez piotrazona » 19 Cze 2013, 12:47

Niestety nie wszystko przyroda reguluje w taki sposób, żeby nam i naszym ogrodom, które są przecież tworem człowieczym, pasowało :)
Chemia dobrym rozwiązaniem nie jest, ale człowiek często staje przed dylematem wyboru "mniejszego zła" - mogę odstąpić innym żyjątkom trochę pąków, ale wszystkich to nie :D
piotrazona
 
Posty: 2
Rejestracja: 18 Cze 2013, 06:44


Wróć do Choroby szkodniki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 42 gości