Choroby grzybowe - profilaktyka

Choroby grzybowe - profilaktyka

Postprzez Mandragora » 31 Maj 2014, 08:27

Witajcie! To mój pierwszy post na forum :) Chciałam temat podpiąć pod któryś z istniejących wątków, ale nie znalazłam pasującego. Mam jedynie wątpliwości, czy nie powinien znaleźć się w "Zabiegach pielęgnacyjnych".
Jestem ciekawa, jaką profilaktykę stosujecie w walce z chorobami grzybowymi? W tym sezonie od wczesnej wiosny stosuję naturalny Biosept. Pogoda wręcz idealna do rozwoju grzybów, mam wrażenie, że profilaktyka przynosi efekty. Oczywiście są królewny, które dość mocno chorują (Flammentanz - mocny atak mączniaka rzekomego).
Niedawno znalazłam info o Trianum - środku zawierającym pozytywnego grzybka Trichoderma harzianum, który szybko zasiedla korzenie roślin. Żywi się wydzielinami korzeniowymi i tym samym pozbawia "złe" grzyby pożywki. Wg zapewnień producenta działa cały sezon.
Czy ktoś z Was może stosował go na różach? Cena nie jest niska, ale jeśli faktycznie miałby tak rewelacyjnie działać, to wg mnie warto zainwestować.. Chemia też nie jest tania, nie wspomnę już o takim np. Biosepcie.
Zachęcam do dzielenia się spostrzeżeniami, doświadczeniami :)
Mandragora
 
Posty: 4
Rejestracja: 26 Maj 2014, 12:37

Re: Choroby grzybowe - profilaktyka

Postprzez Deirde » 31 Maj 2014, 08:38

Witaj - jeśli chodzi o środki biologicznie czynne ja stosowałam mikoryzę ale mam wątpliwości czy to daje taki efekt jak zapewnia nas producent.
Ze środków biologicznych stosuje niemiecki Vitanal - środki biologiczne na wzmocnienie róż by nie chorowały. Na razie po deszczu nie ma ataku plamistości co mnie cieszy ale by stwierdzić że to działa to trzeba by środki testować przez 5 lat.
Awatar użytkownika
Deirde
Administrator
 
Posty: 8985
Rejestracja: 16 Lut 2010, 17:08
Miejscowość: Wielkopolska

Re: Choroby grzybowe - profilaktyka

Postprzez Mandragora » 01 Cze 2014, 06:10

Dziękuję Gosiu za odpowiedź. Próbowałam coś wyszukać o Vitanalu - poza kilkoma stronami z archiwum allegro zbyt wiele nie ma. Pewnie niełatwo go w Polsce zdobyć. Ja testuję w tym sezonie Rosahumus, ale to za krótki czas, by cokolwiek powiedzieć o działaniu. No i na rozwój grzybka zapewne nie ma większego wpływu.
Mandragora
 
Posty: 4
Rejestracja: 26 Maj 2014, 12:37

Re: Choroby grzybowe - profilaktyka

Postprzez Deirde » 01 Cze 2014, 09:17

To niemiecki środek - ja kupuje go tutaj:

http://www.rosenpark-draeger.de/Gartenb ... eprodukte/

to te ostatnie produkty.
Awatar użytkownika
Deirde
Administrator
 
Posty: 8985
Rejestracja: 16 Lut 2010, 17:08
Miejscowość: Wielkopolska

Re: Choroby grzybowe - profilaktyka

Postprzez Mandragora » 03 Cze 2014, 12:13

Wczoraj w TK Maxx dorwałam buteleczkę Disease Preventer for Roses firmy Neudorff:---- Miał ktoś może z nim styczność? Neudorff w Polsce sprzedaje popularny Promanal.
Mandragora
 
Posty: 4
Rejestracja: 26 Maj 2014, 12:37

Re: Choroby grzybowe - profilaktyka

Postprzez Deirde » 04 Cze 2014, 09:09

Możesz o tym coś więcej napisać? Próbowałaś już to?
Awatar użytkownika
Deirde
Administrator
 
Posty: 8985
Rejestracja: 16 Lut 2010, 17:08
Miejscowość: Wielkopolska


Wróć do Choroby szkodniki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 59 gości