Różanka pod... dębami.

Różanka pod... dębami.

Postprzez wanda7 » 04 Lis 2012, 16:48

Te moje dęby to nie jest najlepsze miejsce dla róż. Sporo cienia, piaszczysta sucha ziemia z kwaśnym odczynem. Istnieje sporo roślin, które dobrze rosną w takich warunkach. Ale ja najbardziej ze wszystkich roślin lubię róże i uparłam się, żeby stworzyć im u siebie to, czego potrzebują. No cóż, próbuję, próbuję, uczę się na błędach. Wymarznięte róże zastępuję nowymi. Nawożę tym i owym. Chodzę koło nich, namawiam, przekonuję, dopieszczam.
Może kiedyś doczekam się romantycznych sielskich widoków, jakie widuję w wielu waszych różankach. Na razie wpisuję się do Waszego forumowego grona, abyśmy mogli wzajemnie się odwiedzać, dzielić radami i pozytywną krytyką. Idzie zima, a więc będzie to czas sprzyjający przeglądaniu zdjęć i planowaniu przyszłych nasadzeń.
Oto w moim nowym wątku pierwsza próbna fotka.
wanda7
Różanowdrożony
 
Posty: 30
Rejestracja: 04 Lis 2012, 11:11
Miejscowość: Kobyłka/Warszawa

Re: Różanka pod... dębami.

Postprzez wanda7 » 04 Lis 2012, 17:05

I następne, ogólne widoki :)
wanda7
Różanowdrożony
 
Posty: 30
Rejestracja: 04 Lis 2012, 11:11
Miejscowość: Kobyłka/Warszawa

Re: Różanka pod... dębami.

Postprzez tara » 04 Lis 2012, 17:38

Wandziu melduję się w Twoim cudownym ogrodzie, widoczki ogólne a ja takie uwielbiam.
Widać, że dopieszczasz swoje królewny a one nie są obojętne i współpracują z Tobą, wiadomo też Czesław nad nimi czuwa i ochrania.

pozdrawiam i czekam na dalsze fotki
tara
Różany ekspert
 
Posty: 1175
Rejestracja: 13 Wrz 2010, 09:25

Re: Różanka pod... dębami.

Postprzez Juleczka » 04 Lis 2012, 17:40

Z ciekawością i ja zaglądam... :D Zapachniało latem...Uwielbiam przetaczniki w różach. :D
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: Różanka pod... dębami.

Postprzez wanda7 » 04 Lis 2012, 19:57

Taruniu, jesteś moim pierwszym gościem. Jak fajnie! Ja także bardzo lubię szerokie ujęcia, ale również i zbliżenia różyczek bardzo mi się podobają. Czy z bliska, czy z daleka, zawsze chwytają za serce. Mój dąb-Czesław pilnuje, aby róż nie przypiekało słońce. Ale z drugiej strony, wiele on im niestety zabiera. Muszę to jakoś godzić.

Juleczko, ja przetaczniki też uwielbiam. Oprócz lawendy, chyba są u mnie najmilej widziane, bo kwitną bardzo długo. Szałwia natomiast, choć piękna, kwitnie w moim ogrodzie zdecydowanie za krótko i zupełnie nie wiem, dlaczego.
wanda7
Różanowdrożony
 
Posty: 30
Rejestracja: 04 Lis 2012, 11:11
Miejscowość: Kobyłka/Warszawa

Re: Różanka pod... dębami.

Postprzez Deirde » 04 Lis 2012, 23:33

Witaj Wandziu
na fotkach bardzo ładnie róże wyglądają, a teraz to już koniec sezonu - pozostały nam fotki.
Planujesz jakieś nowe nasadzenia?
Awatar użytkownika
Deirde
Administrator
 
Posty: 8985
Rejestracja: 16 Lut 2010, 17:08
Miejscowość: Wielkopolska

Re: Różanka pod... dębami.

Postprzez wanda7 » 05 Lis 2012, 09:12

Deirde, witam serdecznie :)
Pytasz o nowe nasadzenia. Chociaż oiecywałam sobie, że tym razem jesienią nie będę sadzić ze strachu przed wymarznięciem różyczek, to jednak w końcu kupiłam kilka odmian. Kilka dni temu zasadziłam Lagunę, Rose de Resht, Tuscany Superb, Ballerinę oraz White/Cover.
Czekam jeszcze na dostawę kilku Pastelli do szpalerku, Stadt Rome, Bremer Stadtmusicanten, Leonardo da Vinci i dwóch Larissa do drewnianej skrzyni. I to już będzie naprawdę wszystko w tym roku.
Teraz sobie oglądam i planuję zakupy na przyszły rok. Na razie mam około 80 róż. Zaplanowałam, że dojdę do setki, ale więcej mój ogród już nie pomieści.
Ogromnie podoba mi się Ascot i przede wszystkim ją chcę na wiosnę zdobyć.
wanda7
Różanowdrożony
 
Posty: 30
Rejestracja: 04 Lis 2012, 11:11
Miejscowość: Kobyłka/Warszawa

Re: Różanka pod... dębami.

Postprzez wanda7 » 05 Lis 2012, 09:35

Moje różyczki zacznę pokazywać w porządku alfabetycznym.

Aachener Dom - dostałam ją w tym roku jako gratis. Niesamowicie zdrowa, solidna. Sztywne pędy. Kwitła raz. Do tej pory ma zdrowe zielone liście o matowej powierzchni.
wanda7
Różanowdrożony
 
Posty: 30
Rejestracja: 04 Lis 2012, 11:11
Miejscowość: Kobyłka/Warszawa

Re: Różanka pod... dębami.

Postprzez tara » 05 Lis 2012, 10:25

przepiękna, nieco przypomina mi Bonitę R. taki gratis to się chwali!
tara
Różany ekspert
 
Posty: 1175
Rejestracja: 13 Wrz 2010, 09:25

Re: Różanka pod... dębami.

Postprzez Deirde » 05 Lis 2012, 17:48

Ładny ma kwiat - taki duży.
Wiesz jak to jest - każda z nas się zarzeka że więcej róż nie będzie, a potem się okazuje że ogród jest z gumy. ;)
Awatar użytkownika
Deirde
Administrator
 
Posty: 8985
Rejestracja: 16 Lut 2010, 17:08
Miejscowość: Wielkopolska

Następna

Wróć do Nasze ogrody

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 232 gości