RÓŻE JULECZKI - sezon 2013

Re: RÓŻE JULECZKI - sezon 2013

Postprzez Deirde » 07 Sty 2014, 21:21

A co Ty - my też tak robimy - choć w tym razem nie kupię na wiosnę ani jednej róży.
Piękny kubek.
Awatar użytkownika
Deirde
Administrator
 
Posty: 8985
Rejestracja: 16 Lut 2010, 17:08
Miejscowość: Wielkopolska

Re: RÓŻE JULECZKI - sezon 2013

Postprzez Sylwia » 07 Sty 2014, 22:10

Jula -też byłam na Hobbicie :), ale tylo raz!
Nie piszcie wiecej o różach!!!!! i ich kupowaniu, jestem chora i to mocno, ale pewnie i tak kupię. Wiem to w 100%
Sylwia
Różany ekspert
 
Posty: 732
Rejestracja: 11 Cze 2013, 15:37

Re: RÓŻE JULECZKI - sezon 2013

Postprzez Juleczka » 07 Sty 2014, 22:37

Sylwio- róże to ciężka , galopująca choroba... :mrgreen: Wyobraź sobie, że ja nie tylko we Floribundzie kupiłam- jeszcze mam od Ewy z FO - Colette, First Lady i Cesara... :twisted:
Kupiłam z premedytacją- bo mam świadomość , że trudno będzie znaleźć miejsce- ale ja tak marzyłam o tych różach- że powiedziałam sobie gdy natrafiłam na nie- kup- jesteś tego warta... No i kupiłam..Sobie w prezencie. Bo ja bardzo siebie lubię. ;) :mrgreen: :lol: :lol:

Poszłam na film drugi raz- bo to są te edycje 48 klatkowe 3D czy jakoś tam...Na poprzedniej części tez byłam z wnukami w zeszłym roku- akurat w Trzech Króli grali- i tez była ta wersja "lepsza"- a krótko tę grali- potem było tylko normalne 3D...Wnuki były potem na tej "normalnej 3d i ponoć była różnica... Jesteśmy maniakami Hobbita- wczęśniejsze części kupili na płytach- i ciagle wałkują i nie dosyć. :lol: Wnukowi mikołaj przynisł grę -Hobbita lego...tę wcześniejszą część..
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: RÓŻE JULECZKI - sezon 2013

Postprzez Juleczka » 08 Sty 2014, 10:21

Nie przedstawiłam aniołeczka- trafiłam go w grudniu, przypadkiem. Jest nieduży, ale pójdzie miedzy miniaturowe różyczki. ;) Ma tak około 16cm "wzrostu"... :lol: Tak mi sie spodobał- ze musiałam wziąść. :D

aniołek.jpg
aniołek.jpg (46.81 KiB) Obejrzany 11997 razy


:lol: :lol:
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: RÓŻE JULECZKI - sezon 2013

Postprzez Deirde » 08 Sty 2014, 11:19

Bo jest bardzo ładny - zamyślony anioł z koszykiem. Szkoda że nie jest trochę większy i koszyk nie ma odpływu - można by było posadzić w nim niezapominajki - pasowało by to.
Awatar użytkownika
Deirde
Administrator
 
Posty: 8985
Rejestracja: 16 Lut 2010, 17:08
Miejscowość: Wielkopolska

Re: RÓŻE JULECZKI - sezon 2013

Postprzez Juleczka » 08 Sty 2014, 11:41

Włożę mu latem plastikową nakrętkę od słoika, taką trochę wyższą niż przeciętne- i tam od czasu do czasu dostanie cięte różyczki... ;) Wiosna wyruszę na poszukiwanie jakiś postumencików do moich aniołów- chce by przyzwoicie się prezentowały w różach- ale wiem, że nie jest o to łatwo... :roll: Mam dwa namiary- sprawdzę wiosna czy tam co dostanę... ;)
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: RÓŻE JULECZKI - sezon 2013

Postprzez Deirde » 08 Sty 2014, 11:55

No widzisz - ja u siebie mam takie centrum - postument kosztuje coś koło 60 zł ale niektóre figury są koszmarne.
Awatar użytkownika
Deirde
Administrator
 
Posty: 8985
Rejestracja: 16 Lut 2010, 17:08
Miejscowość: Wielkopolska

Re: RÓŻE JULECZKI - sezon 2013

Postprzez Juleczka » 08 Sty 2014, 12:30

Może i nas znajdę -zgadałam się kiedyś, że szukam to mi wskazano gdzie- sądzę, że dopiero wiosną, bo zimą chyba nie handlują- chociaż kto wie? Musze się wybrać i sprawdzić. ;)

Pogoda u nas nadal wiosenna, słonko świeci i jest +10 stopni :( Nie cieszy mnie to zupełnie, bo po pierwsze to styczeń, po drugie rośliny zachowują się tak jak wiosną - a po trzecie- idąc gdziekolwiek wracam okropnie zgrzana- potem kicham i katar coraz większy... :evil:
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: RÓŻE JULECZKI - sezon 2013

Postprzez Inka52 » 08 Sty 2014, 19:07

Jula rózomania to straszna choroba ja jesienią ścięłam jabłoń , a teraz też po nocach śnię co by tu zrobić
by jeszcze coś zmieścić , też w floribundzie porobiłam zakupy , i w paru szkólkach ale myślę że to nie koniec.
Jak przeglądam ogrody na FO zawsze coś u dziewczyn mi w oko wpadnie :cry:
Inka52
Różanowdrożony
 
Posty: 52
Rejestracja: 03 Gru 2012, 19:12

Re: RÓŻE JULECZKI - sezon 2013

Postprzez Juleczka » 08 Sty 2014, 20:56

Inko- ja na tę chorobę choruję już ze 40 lat... :lol: Ale takich symptomów jak teraz nie było.Nie napędzałam się tak szybko a i nie było tak łatwo zdobyć te cudeńka...
Jak zobaczę jaką fajną różę- myślę o niej cały czas szukając w myślach gdzie bym ja wsadziła- przeglądam też net by zobaczyć jak kwitnie i jak wygląda w różnych miejscach Polski i jakie formy przybiera w różną pogodę. Wiadomo- szukając widzi się niejako jeszcze inne- i ta lista zamiast maleć- stale rośnie i nasila chciwość emocjonalną na posiadanie. Ja miałam wpierw zrobione zamówienia poprzez Gosię- niby się opamiętałam i wycofałam...Kilka dni minęło i zobaczyłam ofertę Floribundy- i poooooooszło- nie potrafiłam się powstrzymać od kupienia róż będących "na wyciągnięcie ręki". Wstyd mi przed sama sobą - taki ze mnie zapaleniec- ale na to nie ma siły- nie zwalczę tego- nie mam takiej woli silnej by sobie odmówić. ;)
Bo ja widzę już siebie jak porankami- z kawą w ręce idę na ogród i przyglądając się po kolei kwitnącym różom, obchodzę ogródek w marzeniach - i już czuję tę radość - że tak będzie i że je zobaczę kwitnące u siebie- te wszystkie śliczności podziwiane dotąd tylko na ekranie monitpora... :oops:

Przypomnę mój zakup zeszłoroczny z wiosny ;)


2.Augusta Luisa
3.Bright as a Button
3.Comtessa
4.Eyes for You 3szt
5.Golden Celebration
6.James Galway
7.Jubilee Celebration
8.Mrs.John Laing
9.Queen of Sweden
10.Roger Lambelin
11.Spirit of Freedom
12.Summer Song
13.The Alnwick Rose
14. William Allen Richardson
15.Candelight
16.Chippendale
17.Claire Marshall
18.Easy Does It
19.Indigoletta
20. Well Being
21.Gebruder Grimm / niestety zaschła/ -
22.Laguna
23. Out of Rosenhaim
24.Queen of Hearts
25.Ghislane de Feligonde
26.Leonardo da Vinci
27.Red Leonardo da Vinci
28.Polka
29.30.31.32 - 4 róże angielskie z Allegro / jedna też zaschła/ -
33. Garden of Roses
34.Pashmina
35.Briosa
36.Cinco de Mayo
37.Pirouette
38.Cappucino
39. Albrecht Durer
40.Pastella
41. Faboulos Monaco
42. Sir lancelot
43. Parfume Romeo i Julia
44. Merlin / też już zaschła/ -
45. Avalon
46. Schackenborg Castle
47. Cosmos Cotyard
48.Tiffany Climbing
49.50 dwie zielono-białe
51.52. dwie na pniu
53. nn niebieska
54. Princess garden


A teraz co doszło :mrgreen: ...Od wiosny do teraz... / Nie dziw że boli mnie głowa gdzie na skrawku ja to posadzę- ale wiem, że posadzę... :mrgreen: - bo to już częściowo siedzi w ziemi,częściowo zakopcowane a częściowo jeszcze nie doszło-ale zapłacone już... :lol: /Jak się to mówi-klamka zapadła... ;) :D /

Abraham Darby
Agnes Schilliger
Alabaster
Amazing Palace
Ambasador
Amelia Reinassance
Andre le Notre
Anne Harkness
Artemis
Barock
Baronesse
Bernstein Rose
Biedermaier
Bienvenue
Cesar
Chantal Merieux
Charles Austin
Charming Piano
Claire Reinassance
Colette
Courage
Eden Rose
El Toro
Elodie Gossuin
First Lady
Florentina
Gartentraume
Giardina
Goldelse
Graham Thomas
Granny
Hans Gonewein
Henriette Barnet
Herzogin Christina
Isabel Reinassance
Johann W. von Goethe
Kalmar Castle
Kronprinsesse mary
Larissa
Lea Reinassance
Little Artist
Look Good Look Better
Louise Odier
Mamma Mia
Manuel Canovas
Mariateresia
Marseliborg Castle
Mary Ann
Mini Eden
Mme Boll
Novalis
Octavias Hill
Paul Bocuse
Peach Surprise
Pomponella
Reine des Violetes
Rotkappchen czerwona
Rotkappchen karminowo lila
Sandra Reinassance
Schloss Eutin
Sister Elisabeth
Sophie Reinassance
Versigny
Wedding Bells
William Christie
Zaide

:mrgreen: ...wiem- szalona jestem...ale ja tak chce widziec te róże na swoim ogródku i to pieknie kwitnące...A co tam- jeszcze nigdy nie było zeby jakoś nie było... ;) :lol: :lol:
Będzie dobrze.. ;) .HOWGH!!
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nasze ogrody

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 105 gości