RÓŻANIE U JULECZKI- sezon 2014

Re: RÓŻANIE U JULECZKI- sezon 2014

Postprzez Juleczka » 20 Lut 2014, 14:59

Pierwsza w tym roku kupiona miniatura... Byłam w Tesco- a tam kilka z tych po 19,90 było już po 9,90zł. :lol: No to wzięłam taka ciekawą dla mnie- o dużych kwiatach- biało zielona... :D Kwiatki mają około 8cm średnicy. :D Super-uwielbiam takie miniatury.

miniatura.jpg
miniatura.jpg (73.1 KiB) Obejrzany 8061 razy
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: RÓŻANIE U JULECZKI- sezon 2014

Postprzez Deirde » 21 Lut 2014, 15:21

Piękny kolor, też widziałam takie miniatury - na razie opieram się im.
Zakupy na sezon już zrobione?
Awatar użytkownika
Deirde
Administrator
 
Posty: 8985
Rejestracja: 16 Lut 2010, 17:08
Miejscowość: Wielkopolska

Re: RÓŻANIE U JULECZKI- sezon 2014

Postprzez Juleczka » 21 Lut 2014, 16:28

Cały czas coś znoszę... ;) W ogrodniczych pojawił się już po części wiosenny towar. Ja się rozglądam za bylinami, które sobie wsadzę pomiędzy róże. Część to będą sadzonki- a część wysiewam- by za rok było tego więcej. Samych liliowców wysiałam około 80 nasion- aby choć ze 20 było- będzie git. Sporo skiełkowało nasion moczonych- wsadziłam w ziemię i już zaczynają wychodzić. Mam zamiar obsadzić liliowcami 2 nowe rabaty, które muszę zrobić by umieścić tam nowe róże. ;) Mam jedną przed rokiem na nowo obsadzoną liliowcami- tego roku powinna pokazać swoją urodę . Podoba mi sie wiec te nowe z różami tez tak chce obsadzić. ;)

liliowce.jpg
liliowce.jpg (217.8 KiB) Obejrzany 8048 razy


Ta sama rabatka- widok od góry ;)

liliowce.jpg
liliowce.jpg (116.88 KiB) Obejrzany 8048 razy


:D
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: RÓŻANIE U JULECZKI- sezon 2014

Postprzez Deirde » 21 Lut 2014, 17:10

Ja Ciebie rozumiem, dzięki FB znalazłam wiele nowych bylin i trochę ich pozamawiałam.
Sama jeszcze szukam co mogę kupić i zasiać w róże.
Dziś trochę pod tym kontem oglądałam ogród - u mnie niestety króluje cień w ogrodzie.
Większość bylin jednak woli słońce, widzę że Ty nie masz z tym problemu.
Awatar użytkownika
Deirde
Administrator
 
Posty: 8985
Rejestracja: 16 Lut 2010, 17:08
Miejscowość: Wielkopolska

Re: RÓŻANIE U JULECZKI- sezon 2014

Postprzez Juleczka » 26 Lut 2014, 22:22

Pogoda piekna -wiec dzis wybrałam sie w miasto- na spacer ...Nigdzie miałam nie wstepować- tylko opłacic ubezpieczenie i pospacerować. Przypadkiem trafiłam na placu targowym na wyprzedaż roślin- i... oczywiście przytargałam co nieco. Roślinki trochę zmordowane- ale w domciu obcięłam co tam było uszkodzone, podlałam- i ..obfociłam. /Roślinki były aż...po 1zł. :lol: /
Teraz wyglądają całkiem znośnie- myślę, że będzie z nich pociecha. :mrgreen:
Dwa cymbidum- jedno bez kwiatków- ma być żółte. drugie z kwiatkami

cymbidium.jpg
cymbidium.jpg (65.29 KiB) Obejrzany 8024 razy


jaśmin pachnący.jpg
jaśmin pachnący.jpg (76.42 KiB) Obejrzany 8024 razy


3 hoirtensje ogrodowe - biała, niebieska i różowa. Niebieskiej obcięłam zmordowane kwiatki-ale różowa i biała dalej będą kwitły. Fotki nie wyszły- jutro znowu zrobię.
Także ciekawa chryzantema. ;)

chryzantema.jpg
chryzantema.jpg (64.98 KiB) Obejrzany 8024 razy


Oraz roślinka o muszej diecie- dzbanecznik :lol:

dzbanecznik.jpg
dzbanecznik.jpg (64.82 KiB) Obejrzany 8024 razy
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: RÓŻANIE U JULECZKI- sezon 2014

Postprzez Deirde » 27 Lut 2014, 11:49

No wiesz jak to Jula jest - możesz zrezygnować z pączka, a z rośliny nie zrezygnujesz.
Storczyki po 1 zł? U nas na wyprzedażach są po 5 zł.
Awatar użytkownika
Deirde
Administrator
 
Posty: 8985
Rejestracja: 16 Lut 2010, 17:08
Miejscowość: Wielkopolska

Re: RÓŻANIE U JULECZKI- sezon 2014

Postprzez Juleczka » 27 Lut 2014, 15:59

:lol: Tak Gosiu- dobrze mówisz.
Ale ja dziś nie zrezygnowałam z pączków- kupiłam i pączki i...róże. :lol:
Jako, że pogoda bardzo ładna i nie chce się już siedzieć w domu- dziś mnie poniosło do Auchana. Przeczytałam na FO, że Auchan ma już róże- wybrłam sie na rekonesans. Faktycznie- sporo róż- takićh "zwykłych" po 4, 50 chyba do tych po 8,99... Spędziłam sporo czasu przy regale- bo skoro było w czym wybierać - to szukałam grubych, prostych pędów - w kartonikach. Wybrałam 3 angielskie/ bez nazw i jedną wielkokwiatową mocno jak pisze pachnącą. Podejrzewam, że to Mainzer Fastnacht. Chociaż mam - to dosadzę drugi krzaczek.

Róże z Auchana.jpg
Róże z Auchana.jpg (84.56 KiB) Obejrzany 8015 razy


Wypatrzyłam na regale z nasionami nasiona chyba jakieś nowej odmiany bo nie widziałam wcześniej nigdy- onętek -kosmos. Niestety nie wzięłam tylko zrobiłam fotkę- szczypta nasion w torebce- kosztuje prawie 13 złotych- wydało mi sie bardzo drogo. I chociaż bardzo żałowałam- to na razie odpuściłam- może tak szybko nie znikna- a mnie przy okazji nabierze znowu... ;)

kosmos.jpg
kosmos.jpg (78.5 KiB) Obejrzany 8015 razy


Co do róż . które jeszcze widziałam w tych kartonikach to były- Allotria, Die Welt, Ambassador, Eleonora Christina, Royal Gold, Pariser Charm, Sunlight, Super Star, Flamentanz, Coral Dawn. Tyle spisałam- całego regału nie przestawiłam ;) ale chyba tyle- tak wyglądało...Na te tańsze nawet nie zaglądałam to nie wiem co tam było...
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: RÓŻANIE U JULECZKI- sezon 2014

Postprzez Juleczka » 27 Lut 2014, 17:39

Ale się cieszę- dostałam wiadomość, że ławeczka, którą oglądałam w innym mieście- już dla mnie zaklepana. Na fotce stoi tyłem- tylko tak była blisko płotu by ja sobie sfocić. Wtedy był sklep zamknięty. Poprosiłam o pomoc szwagierkę- i był telefon- ławka moja... ;) :lol:

ławeczka.jpg
ławeczka.jpg (93.13 KiB) Obejrzany 8007 razy



Jupi!!! :lol: :lol: :D :D
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: RÓŻANIE U JULECZKI- sezon 2014

Postprzez Deirde » 27 Lut 2014, 18:56

Te kosmosy to miałaś u mnie - czasem są różowe, czasem białe - czasem pełne a czasem półpełne.
Awatar użytkownika
Deirde
Administrator
 
Posty: 8985
Rejestracja: 16 Lut 2010, 17:08
Miejscowość: Wielkopolska

Re: RÓŻANIE U JULECZKI- sezon 2014

Postprzez Juleczka » 27 Lut 2014, 19:21

Gosia- miałaś tę odmianę? Pokaż "palcem" w którym miejscu masz fotkę. Jak się okaże że fajne - to się tam wrócę i kupię te nasiona . Na fotce fajne- a ciekawe jak w realu się prezentują. ;) ;)
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nasze ogrody

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 362 gości