Maniak Różany Sylwii 2014

Re: Maniak Różany Sylwii 2014

Postprzez Deirde » 14 Mar 2015, 13:38

Sylwia - gdzie Ty byłaś? Na Gardenii było Rosarium, Rosa Ćwik i jeszcze jedna z naszych szkółek różanych - w sumie były 3.
Ja chciałam coś kupić ale w ostatniej chwili się powstrzymałam bo poszłam na spotkanie blogerów.
Awatar użytkownika
Deirde
Administrator
 
Posty: 8985
Rejestracja: 16 Lut 2010, 17:08
Miejscowość: Wielkopolska

Re: Maniak Różany Sylwii 2014 i 2015

Postprzez Sylwia » 26 Mar 2015, 12:18

Zaczęło się :lol: wiosenne zakupy:
Lavender Ice
Gartentraume
Baronesse
Giardina
Alissar Princess of Pheonicia
Twiggy's Rose
Augusta Luise
Charming Pianoa
Weneda
Brother Cadfael
Stephanie Baronin zu Guttenberg Rose
Johann Wolfgang v. Goethe Rose
Gentle Hermione
Gertrude Jekyll
James Galway
William Christie
Lavender Lassie
Eden Rose
Hansestadt Rostock
Jude the Obscure
Aquarell
William and Catherine
William Shakespeare 2000
Souvenir de la Malmaison Climbing (Bennett 1892)
Minette (Vibert 1819)
Miss Fine
Felicia (Pemberton 1926)
Alden Biesen®
La France (Guillot 1867)
Conditorum (przed 1588)
Belle Isis (Parmentier 1845)
Duchesse de Montebello (Laffay 1824)
Pompon Flower Circus®
Ashram
Bobby James
Więcej grzechów nie pamiętam :lol: Część już rośnie na stałych miejscach powsadzane w donicach. Pracowity weekend mnie czeka... oj bardzo pracowity...., bo dodatkowo byliny i skopanie trawnika :lol:
Intryguje mnie jeszcze jedna rzecz, a mianowicie Augusta Luisa - podają, że to HT, a jej sport Miss Fine jako rabatówka - to jest nie możliwe. Więc czyżby Lens coś pokręcił (odkrył Miss Fine), co jest grane?
Sylwia
Różany ekspert
 
Posty: 732
Rejestracja: 11 Cze 2013, 15:37

Re: Maniak Różany Sylwii 2014

Postprzez Juleczka » 26 Mar 2015, 19:00

Sporo tych róż ci doszło. :D Już dreptam by zobaczyć twoje fotki ich kwitnących...Będzie co oglądać. :D

Miss Fine może ma zmutowane geny i dlatego z wielkokwiatowej jest rabatówka. Przyglądałam się jej i ja- ale ustąpiła miejsca na liście angielce. Jednak preferuję angielki i guillotki. ;) Tak czy siak- Augusta śliczna to i Miss Fine powinna zachwycić. :D
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: Maniak Różany Sylwii 2014

Postprzez Sylwia » 27 Mar 2015, 09:37

Augusta Luisa za mną chodziła. Wszędzie ją widziałam i się przed nią broniłam - stąd Miss Fine... Potem nie wytrzymałam i ją kupiłam :lol: Ale Juleczko, Twoja odpowiedź wydaje się sensowna i logiczna, nie będę dalej drążyć ....
A co do wyboru róż to kręcą mnie bardzo piżmowe Lensa i się zakochałam w różach Pembertona (był pastorem i zarzucali mu, że bardziej się zajmuje różami niż swoimi "owieczakami", całkiem jak Jack Russel - też duchowny, ale jego kręciły terriery. A mam foksteriera i go rozumiem :lol: ) I jakoś nie mogę się odpędzić od historycznych...
Obiecałam sobie, ze nie kupię w tym roku ani jednej austinki - no i co?
Moje dzieci całkowicie moje maniactwo różane i czteroletni syn już potrafi niektóre róże nazwać :lol: Córę natomiast kręcą czerwone róże i tylko pokazuje paluszkiem i mówi"mama tę" :lol: Jednym słowem straszne rzeczy :lol:
Sylwia
Różany ekspert
 
Posty: 732
Rejestracja: 11 Cze 2013, 15:37

Re: Maniak Różany Sylwii 2014

Postprzez Juleczka » 27 Mar 2015, 10:07

Ciesz się, że będą popierać twoje zamiłowanie do ogródka- bo u mnie niestety...nikogo kwiaty nie obchodzą. Tylko moja kochana synowa mnie rozumie i popiera. :D :lol: Nie dlatego by się teściowej przypodobać- to nie ze mną :mrgreen: - ale ona niezmiernie kocha kwiaty i teraz będzie miała swój ogródek- więc będziemy miały dłuuugo o czym rozmawiać. Ja się nie wtrącam w jej pomysły - tak ogólnie rozmawiamy. Co by sobie nie wymyśliła- wierzę, że sensownie sobie to ułoży bo to rozumna dziewczyna. :D Cieszy mnie bardzo ta bratnia dusza. :lol:
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: Maniak Różany Sylwii 2014

Postprzez Sylwia » 12 Kwi 2015, 16:46

W LM różyce Kordesa i Meillanda - kupiłam Lovely Green i Kosmos po 19, ogólnie mały wybór, ale cieszę się na LG. Reszta w torfie i kiepska po 4 czy po ileś?
I mnóstwo ludzi ruszyło! Na dodatek jestem zaopatrzona w 2 gigantyczne kompostowniki!
A i jeszcze powojniki - Rubens, Multi Blue jakiś biały, więcej nie pamiętam :lol:
Sylwia
Różany ekspert
 
Posty: 732
Rejestracja: 11 Cze 2013, 15:37

Re: Maniak Różany Sylwii 2014

Postprzez Juleczka » 12 Kwi 2015, 19:22

No to mus mnie tam polecieć jutro... :mrgreen: Pamiętasz mniej więcej co jeszcze z róż było? ;)
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: Maniak Różany Sylwii 2014

Postprzez Sylwia » 12 Kwi 2015, 19:41

Comtessa, Ninietta, Kordesa coś zółtego, Schneewittchen, Mini Eden i Edenka, Orient Expres, Leoś coś w ciapki, ale rosanex czy coś. Ogólnie mały wybór, ale krzaczków było bardzo dużo i można najlepsze wybrać. Może u Ciebie będzie więcej. Jeszcze warto pod stoły zerknąć - tam w moim LM w Swarzędzu też były :lol:
Sylwia
Różany ekspert
 
Posty: 732
Rejestracja: 11 Cze 2013, 15:37

Re: Maniak Różany Sylwii 2014

Postprzez Juleczka » 12 Kwi 2015, 19:56

oK- jutro zobaczę co u nas... ;)
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: Maniak Różany Sylwii 2014

Postprzez Sylwia » 13 Kwi 2015, 08:26

Czekam na relację i Twoje zakupy :D
U mnie potwornie wieje
Sylwia
Różany ekspert
 
Posty: 732
Rejestracja: 11 Cze 2013, 15:37

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nasze ogrody

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] oraz 427 gości