RÓŻANIE U JULECZKI- sezon 2015

Re: RÓŻANIE U JULECZKI- sezon 2015

Postprzez Sylwia » 05 Lis 2015, 09:26

Bo ja nie mam czasu, no i znow jestesmy chorzy, a za oknem jesień i brzydko
róże zadolowalam, planuje nowe rabaty, w tym jedna trawiasta:)
pisze z tel, wiec bez pl znakow diakrytycznych :cry:
Sylwia
Różany ekspert
 
Posty: 732
Rejestracja: 11 Cze 2013, 15:37

Re: RÓŻANIE U JULECZKI- sezon 2015

Postprzez Juleczka » 05 Lis 2015, 10:00

Zdrowiej Sylwio- czas na świąteczne przygotowania- czy już zrobiłaś te decoupagowe bombki? Ja byłam na hurtowni, kupiłam styropianowe medaliony i serduszka oraz duże bombki plastikowe na przestrzenne dekoracje w środku, nową fajną białą wstążkę na łańcuch choinkowy/ co roku robię z czegoś innego/,"diamentowe" wisiorki szklane- przezroczyste- łapiące światło choinkowych lampek, świece do decoupagowania ... Także szklaną dużą nakrywkę/ na paterę/ na dużą ozdobę. ;) I myślę co tu z tego wyczarować. ;) :lol: Słucham już świątecznych piosenek- napędzam swój nastrój- bo to najbardziej uwielbiam=- ten przedświąteczny czas- jestem zakręcona bożonarodzeniowo... ;) :lol: :lol: Czytam na fejsie jak to ludzi oburza, że już się zaczęła gorączka świąteczna- mnie to wręcz mobilizuje do działania- i wcale nie uważam, że za dużo tego. :D Pewnie ludzi irytuje, że to tak cholernie wszystko drogie- ale przecież nie trzeba wszystkiego kupować- sam nastrój ważny- a wszystkiego i tak nie da się mieć- czasem wystarczy popatrzeć. Jestem z pokolenia, które się zadowalało patrzeniem na nieosiągalne rzeczy i pewnie dlatego nie mam stresa, że tego nie mogę ze względu na ceny kupić- mnie wystarczy poogladać. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: RÓŻANIE U JULECZKI- sezon 2015

Postprzez Sylwia » 05 Lis 2015, 11:35

Mnie natchnęło jeszcze na scrapowe kartki i przywieszki do prezentów...
medaliony 10 - do wykończenia... brak czasu, pomysłu i farb do reliefów... jak już skończę to wrzucę fotki. Jeszcze muszę porobić preznty - herbaciarki i chusteczniki i cosik dla siebie... A w sumie 2 miesięce (nawet już niecałe) to mało, oj bardzo mało. Mam nadzieję, że się wyrobię. I z prezentami dla dzieci też :lol:
Sylwia
Różany ekspert
 
Posty: 732
Rejestracja: 11 Cze 2013, 15:37

Re: RÓŻANIE U JULECZKI- sezon 2015

Postprzez Juleczka » 05 Lis 2015, 16:24

Farby akrylowe o zabarwieniu perłowym maja być w poniedziałek w Lidlu.. . Widziałam gazetkę .... Ja mam kupione zeszłego roku, jeszcze nie otwierane.
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: RÓŻANIE U JULECZKI- sezon 2015

Postprzez Sylwia » 05 Lis 2015, 16:48

Już moich dawno nie mam :lol:
Sylwia
Różany ekspert
 
Posty: 732
Rejestracja: 11 Cze 2013, 15:37

Re: RÓŻANIE U JULECZKI- sezon 2015

Postprzez Juleczka » 05 Lis 2015, 17:43

Dla siebie to mam ozdoby w białym kolorze- i takiej farby mi sporo idzie- moim dziewczynom robię kolorowe- to wykorzystam jeszcze. Musze też skończyć zaczęte zeszłego roku lampiony- brakło weny do skończenia zeszłego roku. ;)
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: RÓŻANIE U JULECZKI- sezon 2015

Postprzez Juleczka » 07 Lis 2015, 08:52

I pierwsze pierniczki tego roku za nami... :lol: Zrobiłam wczoraj z wnuczką - wypróbowałyśmy nowy przepis- znaleziony w internecie. Po upieczeniu puchate i mięciutkie- zobaczymy jak dzisiaj pokażą swoją miękkość- jeszcze nie próbowałam, ale dzieci wczoraj chwaliły, że dobre. Wsuwały jeszcze ciepłe. :lol: I jest sernik z rosą dla wnuka- bardzo lubi...

pierniczki.jpg
pierniczki.jpg (252.71 KiB) Obejrzany 13940 razy


sernik z rosą.jpg
sernik z rosą.jpg (277.15 KiB) Obejrzany 13940 razy


A co u róż? ;) Jedne maja jeszcze pąki, innym smutno wiszą mumie kwiatów a większość już prawie śpi snem zimowym. Jeszcze tylko w jakiś słoneczny dzień pousuwam te przekwitnięte mumie i ewentualnie okryję te pnące włókniną. Klomby z lekka przysypałam liśćmi i różnymi poobcinanymi badylami- pokryłam te liście cienką warstwą ziemi by ich wiatr nie rozwiał. Nie powinno się niby okrywać liśćmi- ale ja nie mam innej możliwości- bo ani wolnej ziemi, ani kompostu, który prawie cały wybrałam wiosną... Co ma być będzie... ;)

:D ;)
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: RÓŻANIE U JULECZKI- sezon 2015

Postprzez Juleczka » 12 Lis 2015, 17:44

:D Zaglądam- ale nie ma o czym pisać.. Zabawiam się szydełkową dekoracja na Święta.. Jak zrobię to pokażę. :D Zobaczyłam coś fajnego na fejsie- a że mi żadnych schematów do roboty nie potrzeba- robię "z głowy". :lol:
Pierniczków jeden słój zjedzony- super - nadal miękkie. Przepis nazywa się "Pierniczki z ziemniakami"- znaleziony w internecie. :D

http://bakeandtaste.blogspot.com/2012/1 ... akami.html
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: RÓŻANIE U JULECZKI- sezon 2015

Postprzez Sylwia » 13 Lis 2015, 08:49

Robilam z dziećmi kruche ciasteczka - same wszystko zrobiły i ozdabiały, wszystko zjedzone i pełno zabawy :lol:
I czekam na fotki :lol:
Sylwia
Różany ekspert
 
Posty: 732
Rejestracja: 11 Cze 2013, 15:37

Re: RÓŻANIE U JULECZKI- sezon 2015

Postprzez Juleczka » 13 Lis 2015, 13:21

Trochę potrwa zanim zrobię fotki. Wpierw muszę udłubac na szydełku- potem wszystkie elementy wykrochmalić- usztywnić mieszanką wikolu i ługi - i poskładać. ;) A twoje prace Sylwio- ukończone?
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nasze ogrody

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 247 gości