RÓŻANIE U JULECZKI - sezon 2017

Re: RÓŻANIE U JULECZKI - sezon 2017

Postprzez Juleczka » 05 Wrz 2017, 17:13

;) Napisałam,że kupiłam- ale zapomniałam wstawic fotkę... Takie sa te stojaki... ;)

stojaki.jpg
stojaki.jpg (269.43 KiB) Obejrzany 7319 razy
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: RÓŻANIE U JULECZKI - sezon 2017

Postprzez bejsonki84 » 06 Wrz 2017, 06:44

Fajne te stojaki kupiłaś - na jakiś czas wystarczą :) . Też by mi się takie przydały, ale u nas się cenią jak za przysłowiowe zboże :D
Budleja to bardzo wdzięczna i pachnąca roślinka - u mojej mamy dwuletni egzemplarz ma już ok 2m wysokości :shock: . Ja mam na razie tylko jedną - ciemnofioletową, a choruję na białą :D
Ketmia śliczna - jak myślisz, kiedy taka sadzonka będzie miała kwiaty?
bejsonki84
Różanowdrożony
 
Posty: 49
Rejestracja: 12 Gru 2016, 07:48

Re: RÓŻANIE U JULECZKI - sezon 2017

Postprzez Juleczka » 06 Wrz 2017, 10:38

Hej bejsonki- miło widziec twój wpis. :D Myślę, że ketmia juz w przyszłym roku zakwitnie. Sadziłam nieraz z patyków i kwitly w nastepnym roku. :D Miałam juz kiedyś kilka róznych kolorów ketmii- o pojedynczych i pełnych kwiatach. Przy przeróbce ogródka przesadzałam- aż zlikwidowałam bo duże były... Teraz mnie znowu naszło. :lol: Coś tam kupie a trochę rozmnoże z patyków- tu u nas to popularne rośliny po ogrodach- wysępię patyczki ;) . Co mi wpadnie przy okazji buszowania po rynku to kupię- szybciej urosną. Mam zamysł zrobić z nich drzewka- zajmują mniej miejsca. ;)
5 lat temu miałam wyprowadzone takie drzewko- i z czasem też wywaliłam- tak już mam ,że głupie pomysły mnie nachodzą- dzis żałuję...Robiłam miejsce dla róż...

ketmia biała.jpg
ketmia biała.jpg (318.29 KiB) Obejrzany 8098 razy


Do F. zaglądam z 5 razy dziennie- i dobrze, bo mam "rękę na pulsie"- dziś juz nie ma Olivia Rose i The Poets Wife- dobrze, że od razu zamówiłam, bo czekanie by mnie ukarało... :lol:
Dzisiaj dobrałam nowo wystawione- Chippendale Gold i Playfull Rokoko. Jest jeszcze seledynowa Lemon Rokoko- ale mnie nie porywa... Razem mam zamówione 10 róż z F. Chyba to jeszcze nie koniec, bo kilka z wystawionych jeszcze bym chciała mieć. Wpierw się muszę dobrze rozpatrzeć czy znajdę miejsce dla wszystkich, bo kilkanaście róż stoi czekając na wsadzenie jeszcze w donicach. Czekają mnie roszady- kilka posadzonych nietrafnie/ za wysokie/ musi zmienić miejscówki. Może się wtedy upcha więcej róż... :mrgreen:
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: RÓŻANIE U JULECZKI - sezon 2017

Postprzez Juleczka » 07 Wrz 2017, 21:28

Poszłam dzisiaj znowu do Leclerca- po metalowe tyczki - róże wystrzeliły po deszczach i trzeba wiele podwiązać, by nie wylądowały w ziemi. Niesamowicie nawypuszczał pędów Alchymist - grubych, mocnych- Trzeba je będzie na pergoli rozpiąć...
Wracając wstąpiłam do ogrodniczego i troche tulipanów wylądowało mi w torbie... :D

tulipan ICE CREAM.jpg
tulipan ICE CREAM.jpg (217.81 KiB) Obejrzany 8072 razy


tulipan DOUBLE GUDOSHNIK.jpg
tulipan DOUBLE GUDOSHNIK.jpg (239.98 KiB) Obejrzany 8072 razy


tulipan PARROT KING.jpg
tulipan PARROT KING.jpg (199.54 KiB) Obejrzany 8072 razy


tulipan GOLDEN GLASTNOST.jpg
tulipan GOLDEN GLASTNOST.jpg (218.14 KiB) Obejrzany 8072 razy


W Biedronce wygrzebałam jeszcze takie dwa kapersy narcyzów...

narcyze z Biedronki.jpg
narcyze z Biedronki.jpg (265.08 KiB) Obejrzany 8072 razy


- - -

Moje siewki hibiskuisa bagiennego pewnie zdążą zakwitnąć- na 3 pokazały sie pąki... Wiosna siane... ;)

moscheutos siewka.jpg
moscheutos siewka.jpg (240.05 KiB) Obejrzany 8071 razy


Korpinka.jpg
Korpinka.jpg (259.65 KiB) Obejrzany 8072 razy


GIARDINA.jpg
GIARDINA.jpg (245.75 KiB) Obejrzany 8072 razy


William and Catherine.jpg
William and Catherine.jpg (189.11 KiB) Obejrzany 8072 razy


Easy Does It.jpg
Easy Does It.jpg (263.71 KiB) Obejrzany 8071 razy
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: RÓŻANIE U JULECZKI - sezon 2017

Postprzez bejsonki84 » 08 Wrz 2017, 07:01

Jula, ja do Ciebie zaglądam prawie codziennie, lecz nie zawsze się wpisuję :D . Bo ile to można pisać, że masz cudne różyczki - sama o tym dobrze wiesz :D .
Mnie ten sezon mocno zdołował - całe lato padało i róże są mocno schorowane. Nie miałam przez ten deszcz fajnego kwitnienia i ciągle ścinałam całe taczki zgniłków :( . Około 6 róż idzie na śmietnik bo ciągle mi chorują i zarażają inne :evil: . Szkoda miejsca i nerwów na takie chorowitki. Jeszcze się zastanawiam czy nie usunę Abrachama - fakt, ciągle tworzy pełno kwiatów ale co z tego, jak cały czas gniją :evil:
Miejsca mam mało na nowe róże i kusi mnie tylko Stephanie Baronin zu Guttenberg, Darcey Bussell i Eisvogel. Ale jeszcze się zastanawiam czy w ogóle coś kupię :?
Tego hibiskusa na pniu miałaś przepięknego, też bym takiego chciała. Parę dni temu dostałam od znajomej siewki takiego fioletowego i spróbuję zrobić z nich drzewka :D . Jutro jadę na targi rolne i się rozejrzę za białym, którego miałaś :D
Pozdrawiam, Werka
bejsonki84
Różanowdrożony
 
Posty: 49
Rejestracja: 12 Gru 2016, 07:48

Re: RÓŻANIE U JULECZKI - sezon 2017

Postprzez Juleczka » 08 Wrz 2017, 09:37

Powiem ci- jeżeli masz ochotę na jakieś róże to zamawiaj, bo szybko znikną. Ja zmieniłam Playfull Rokoko na Frederic Mistral- Playfull to róża florystyczna/ doczytałam w necie/ a ja z florystycznymi nie mam wprawy- przecież co roku kupuję Hokus Pokus , bo to szklarniowa i trudno przezimować w gruncie...
Róż z listkami w plamy i u mnie trochę jest- ja jednak cierpliwie obrywam te liście, trochę skracam- i czekam na porost nowych. Taki mamy klimat i i od czasu do czasu chorują róże. Jednak mam tyle tego, że nie widać tych gołych w tłumie. ;) :lol: Nie przejmuję się, nie leję chemii- to moje środowisko w którym codziennie się obracam i nie chcę truć ziemi. Jeżeli jakaś nie da rady- ale to rzadko- to ją usuwam, wymieniam ziemię i sadzę inną różę. I tak się to kręci. Widzę w F. nową angielkę w ofercie- tzn nie róża nowa tylko powiększa się oferta. Biję się z myślami, bo Wildeve jest z tych wyższych róż - kupić-nie kupić... :roll: Mnie kilka angielek wyrosło na pnące- i tego nie lubię- chciałabym by ich krzaczki były niższe- chyba będę dwa razy do roku mocno ciąć... Rozrosły się i ciasno się zrobiło na frontowej rabacie. Jeszcze mam nadzieję, że gdy zewnętrzne wykończenie terenu po rozbudowie domu się zakończy to porozsadzam te wielkoludy przy tarasie...

Weroniko- może nie wyrzucaj tych chorowitych tylko wsadź w duże donice i postaw gdzieś w trochę zadaszonym miejscu- lub pod jakimi drzewkami- odbiją i gdy mniej będzie na nich padać zmężnieją. W donicach lepiej rosną te chorowitki- wiem z własnego doświadczenia. Mam zamiar na stałe takie wykopane spomiędzy róż na rabatach zatrzymać w donicach. Na zimę można je dołować w rabacie warzywnej i zrobić im kopczyk- spróbuj, może akurat im to posłuży. Jeżeli nie- zawsze będzie można się ich pozbyć ;) :D
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: RÓŻANIE U JULECZKI - sezon 2017

Postprzez Juleczka » 10 Wrz 2017, 10:23

Weszłam wczoraj do Biedronki po owoce- i skusiło mnie znowu pogrzebać w kartonie z cebulowymi. oto co jeszcze wynalazłam. ;) :lol:

hiacynty.jpg
hiacynty.jpg (297.32 KiB) Obejrzany 8008 razy


Jako, że nabrało mnie na robienie drzewek kwiatowych- zrobiłam dwa z tego co mogłam znaleźć u siebie. Dwie sadzonki zeszłoroczne waigeli różowej- takie najbardziej proste przesadziłam do osobnych doniczek , poobrywałam kilka bocznych gałązek i dolne liście- i voila! będą dwa drzewka jasno-różowej waigeli... :lol:

Fotka sadzonek

sadzonki drzewk waigeli.jpg
sadzonki drzewk waigeli.jpg (304.89 KiB) Obejrzany 8008 razy


Mateczna waigela z której robiłam sadzonki /sama też wyprowadzona z patyków od sąsiadki ;) / Mam z niej zrobiony płot odgradzający kompostownik/ :D

waigela jasno różowa.jpg
waigela jasno różowa.jpg (329.31 KiB) Obejrzany 8008 razy


A teraz pokażę jak kwitnie ozdobne oregano... Miałam z nim sporo zachodu, bo kiepsko rosły sadzonki zakupione wiosną na Allegro. Gdy mi zamierały rośliny- szybko robiłam nowe sadzonki- i tak dwukrotnie... Dopiero trzecie sadzonki zdołały dojść do kwitnienia. Widocznie nie służył im pobyt cały sezon na balkonie- za gorąco... Mam dwa rodzaje- roztaczają zapach oregano, fajnie kwitną, ale są nieduże i wątpię czy przechowają się do nastepnego roku- ale będę próbowała... Szybko sie ukorzeniaja, więc znowu będe robila sadzonki z sadzonek... ;) :lol:

oregano ozdobne.jpg
oregano ozdobne.jpg (257.56 KiB) Obejrzany 8008 razy


I.jpg
I.jpg (240.43 KiB) Obejrzany 8008 razy


II.jpg
II.jpg (243.19 KiB) Obejrzany 8008 razy


A żeby nie było, że nic o różach- to "donoszę", że zamówiona WILDEVE... :lol:

No i pokażę jak się zabiera do powtórnego kwitnienia FOXY FLOWER CIRCUS. :D Na razie zapączkowana...

Foxy Flower Circus.jpg
Foxy Flower Circus.jpg (322.33 KiB) Obejrzany 8008 razy
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: RÓŻANIE U JULECZKI - sezon 2017

Postprzez Juleczka » 11 Wrz 2017, 08:48

Patrzę smętnie przez okno na ogrom moich donic do wsadzenia...i niechęć mnie ogarnia...nie chce mi się... ;) Czyżby jesienna nostalgia? Muszę sie jednak zmobilizować, bo lepiej teraz grzebać w ziemi niz w późniejszy - być może słotny czas- a wsadzić mus... :roll:
Coś tam na ogródku kwitnie- ale nie tak jakby się chciało. Znowu trzeba zwalic na nieodpowiednią pogodę latem... Czy nie wróci czas bezproblemowej pogody?? Ależ mnie melancholia naszła- trzeba się wziąć w garść... :evil:

Crocus Rose..jpg
Crocus Rose..jpg (259.06 KiB) Obejrzany 7973 razy


Fresia.jpg
Fresia.jpg (215.25 KiB) Obejrzany 7973 razy


Ghislaine de Feligonde.jpg
Ghislaine de Feligonde.jpg (264.15 KiB) Obejrzany 7973 razy


Lady of Shalot.jpg
Lady of Shalot.jpg (218.68 KiB) Obejrzany 7973 razy


Lovely Pink.jpg
Lovely Pink.jpg (302.74 KiB) Obejrzany 7973 razy


moscheutos.jpg
moscheutos.jpg (254.35 KiB) Obejrzany 7973 razy


nn red Flower Circus.jpg
nn red Flower Circus.jpg (257.75 KiB) Obejrzany 7973 razy


Pepita-siostra The Fairy.jpg
Pepita-siostra The Fairy.jpg (287.61 KiB) Obejrzany 7973 razy


Spirit od Fredoom.jpg
Spirit od Fredoom.jpg (254.33 KiB) Obejrzany 7973 razy


The Pilgrim.jpg
The Pilgrim.jpg (252.15 KiB) Obejrzany 7973 razy
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: RÓŻANIE U JULECZKI - sezon 2017

Postprzez Juleczka » 12 Wrz 2017, 07:58

Mocno zachmurzone- pewnie poleje... Miałam zamiar iść do prac ogrodowych zaczętych wczorajszym popołudniem... Mam w końcu zapał a tu pogoda się psuje... ;)

Caramella.jpg
Caramella.jpg (206.81 KiB) Obejrzany 7942 razy


Christopher Marlowe.jpg
Christopher Marlowe.jpg (220.91 KiB) Obejrzany 7942 razy


Dinky.jpg
Dinky.jpg (234.44 KiB) Obejrzany 7942 razy


Eglantyne.jpg
Eglantyne.jpg (232.63 KiB) Obejrzany 7942 razy


Eyes for You.jpg
Eyes for You.jpg (276.45 KiB) Obejrzany 7942 razy


Jayne Austin.jpg
Jayne Austin.jpg (234.45 KiB) Obejrzany 7942 razy


Korpinka.jpg
Korpinka.jpg (282.44 KiB) Obejrzany 7942 razy


Les Quatre Saisons.jpg
Les Quatre Saisons.jpg (291.62 KiB) Obejrzany 7942 razy


Lovely Pink.jpg
Lovely Pink.jpg (266.84 KiB) Obejrzany 7942 razy


Mariateresia.jpg
Mariateresia.jpg (236.59 KiB) Obejrzany 7942 razy
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: RÓŻANIE U JULECZKI - sezon 2017

Postprzez Juleczka » 12 Wrz 2017, 17:06

No i pada... Ponuro i mokro... Niewiele udało się popracować na ogrodzie... :roll:

New Imagine.jpg
New Imagine.jpg (241.84 KiB) Obejrzany 7909 razy


Oh Wow!.jpg
Oh Wow!.jpg (263.01 KiB) Obejrzany 7909 razy


Parade.jpg
Parade.jpg (266.81 KiB) Obejrzany 7909 razy


Wczoraj zakupione nowe ostróżki... ;)

ostróżki.jpg
ostróżki.jpg (335.84 KiB) Obejrzany 7909 razy


Parky.jpg
Parky.jpg (220.67 KiB) Obejrzany 7909 razy


Rosefaszination..jpg
Rosefaszination..jpg (228.12 KiB) Obejrzany 7909 razy


Rosefaszination...jpg
Rosefaszination...jpg (257.71 KiB) Obejrzany 7909 razy


Sir John Batjeman.jpg
Sir John Batjeman.jpg (279.16 KiB) Obejrzany 7909 razy


The Sun and The Heart.jpg
The Sun and The Heart.jpg (240.95 KiB) Obejrzany 7909 razy


Wisley 2000.jpg
Wisley 2000.jpg (293.07 KiB) Obejrzany 7909 razy
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nasze ogrody

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 541 gości