RÓŻANIE U JULECZKI - sezon 2017

Re: RÓŻANIE U JULECZKI - sezon 2017

Postprzez Juleczka » 11 Paź 2017, 18:55

:D Niestety- jeszcze dużo pracy mam w planach tej jesieni- ale codziennie pada i na razie to niewykonalne... Dzisiaj tez polało i paskudnie już mokro na ogrodzie...

Kupiłam do ogródka chryzantemy...

chryzantema.jpg
chryzantema.jpg (296.46 KiB) Obejrzany 9220 razy


chryzantema..jpg
chryzantema..jpg (278.8 KiB) Obejrzany 9220 razy


chryzantema...jpg
chryzantema...jpg (256.6 KiB) Obejrzany 9220 razy


Przycięta wiosna Elfe odrosła- jest już na łuku pergoli...

Elfe.jpg
Elfe.jpg (238.48 KiB) Obejrzany 9220 razy


W końcu udało sie zrobić fotkę kwiatkowi kobei- :lol: - co zajrzałam do niej to tylko przekwitły kwiat- nareszcie widzę cały. ;) Kwitła tez niebieska- ale nie udało sie trafić na kwiat- tylko resztki...

kobea.jpg
kobea.jpg (249.85 KiB) Obejrzany 9220 razy


Dwa tygodnie temu kupiłam grudnika w Kauflandzie- własnie rozkwitł... :D

grudnik.jpg
grudnik.jpg (271.15 KiB) Obejrzany 9220 razy
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: RÓŻANIE U JULECZKI - sezon 2017

Postprzez Sasanka18 » 11 Paź 2017, 22:03

Witaj Juleczko :D
U mnie nad morzem też pada a mam jeszcze sporo pracy w ogrodzie.
Chryzantemy ładne mnie najbardziej wpadła w oko ta na ostatnim zdjęciu jaśniutka
ma jeszcze tyle pączków i będzie długo kwitła.
Kobee też mam ale niebieską w tym roku urosła taka wielka że chyba narobi mi szkody
przykryła różyczkę ,jabłonkę rajską ,jest po prostu wielki kolos.
Róża Elfe też jest ładna ale z tego co mi wiadomo często przemarza.
Grudnik biały piękny i coś się pospieszył zakwitł przed świętami :x ale jest śliczny.
Julka czy Ty masz różę Purple Eden ,chciałam sobie ją teraz kupić ale nie wiem jak ona się zachowuje .
Sasanka18
Różomaniak
 
Posty: 111
Rejestracja: 06 Wrz 2012, 19:31

Re: RÓŻANIE U JULECZKI - sezon 2017

Postprzez Juleczka » 12 Paź 2017, 07:58

Owszem, mam Purple Eden... :D Jak na razie rewelacji nie ma - pomału rośnie, ale już mi się kwiaty podobają, może się pięknie rozrośnie. Warto kupić, bo fajny kolor. :D
Jesienia u mnie ma troche plam, ale ja zrywam liście, nie pryskam- za często miedzy różami chodzę, a na chemie jestem uczulona... Lepiej zniosę golsze krzaczki /obrywanie liści które odrosną/ niż przestanie na kilka dni bywanie na ogrodzie by mnie nie wysypało po jakimś środku - a nie wytrzymam długo by się chociaż nie przejść tylko po ogródku.. ;) Co do zapachu to sie nie wypowiem- za niska na razie by na kolanach wąchać. :lol:

Purple Eden.jpg
Purple Eden.jpg (287.35 KiB) Obejrzany 9952 razy


Purple Eden..jpg
Purple Eden..jpg (277 KiB) Obejrzany 9952 razy


Purple Eden...jpg
Purple Eden...jpg (331.13 KiB) Obejrzany 9952 razy


Purple Eden....jpg
Purple Eden....jpg (258.21 KiB) Obejrzany 9952 razy


Purple Eden.....jpg
Purple Eden.....jpg (302.65 KiB) Obejrzany 9952 razy
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: RÓŻANIE U JULECZKI - sezon 2017

Postprzez Juleczka » 14 Paź 2017, 16:45

Napatrzyłam się ostatnio na Fb na masę ozdób świątecznych-kobitki juz ruszyły z robótkami- i chociaż jeszcze czas- zapragnęłam zrobić sobie już teraz, natychmiast- ;) :lol: wstążeczkowe bombki. Siadłam wczoraj wieczór i takie cóś mi wyszło... Wstążek przeróżnych mam duże pudło, więc ze skompletowaniem kolorów nie było problemu... Voila!

bombki.jpg
bombki.jpg (275.07 KiB) Obejrzany 9830 razy


;) :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: RÓŻANIE U JULECZKI - sezon 2017

Postprzez Juleczka » 16 Paź 2017, 16:03

Zaczęłam nastepny pomysł- bombka wzorowana na widzianej na Fb- po usztywnieniu wewnątrz chyba wstawię szopkę i może jakieś światełko na bateryjkę... Na razie zrobię następne "szkielety, trochę mniejsze- w prezencie dla siostry... ;)

bombka wielka.jpg
bombka wielka.jpg (230.76 KiB) Obejrzany 9711 razy


Pracowałam trochę na ogródku dzisiaj. Niestety niewiele zrobiłam, bo schodzi z dłubaniną- sadzę rośliny z donic w grunt , przy okazji przycinam te wyższe róże do wys. 60cm- nie lubię gdy zimą wysokie kikuty gałęzi sterczą... Co nieco kwitnie, ale przycinam po kolei- póki ciepło.
Słoneczko mocno grzeje- w krótkim rękawku pracowałam a i tak zgrzałam się i spociłam nieziemsko. :) Zaraz idę jeszcze co podłubać... Fotki dzisiejsze...

Pink Flower Circus bardzo wystrzeliła- ponad katalogowe wymiary ;)

Pink Flower Circus.jpg
Pink Flower Circus.jpg (308.67 KiB) Obejrzany 9711 razy


Pink Flower Circus.jpg
Pink Flower Circus.jpg (270.32 KiB) Obejrzany 9711 razy


Herzogin Christiana.jpg
Herzogin Christiana.jpg (222.53 KiB) Obejrzany 9711 razy


lwia paszcza.jpg
lwia paszcza.jpg (290.55 KiB) Obejrzany 9711 razy


White Meilandina.jpg
White Meilandina.jpg (227.95 KiB) Obejrzany 9711 razy


Cosmos Courtyard.jpg
Cosmos Courtyard.jpg (224.04 KiB) Obejrzany 9711 razy


kartonikowa francuzka w paski.jpg
kartonikowa francuzka w paski.jpg (240.24 KiB) Obejrzany 9711 razy


Voyage.jpg
Voyage.jpg (235.78 KiB) Obejrzany 9711 razy


Les Quatre Saisons.jpg
Les Quatre Saisons.jpg (286.92 KiB) Obejrzany 9711 razy
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: RÓŻANIE U JULECZKI - sezon 2017

Postprzez Juleczka » 19 Paź 2017, 20:52

Na jutro zapowidział sie kurier z różami... Ciekawa jestem bardzo tegorocznych jesiennych sadzonek. Na jesień zamawiałam tylko w F. I tak sporo mi się tych zachciewajek uzbieralo...bo 16sztuk. ;) :D :lol:
A dzisiaj weszłam do Lidla po owoce- a tu niespodzianka- karton piwonii- nawet nie wiedziałam, że w tym tygodniu miały byc. Wybrałam dwie- miały po 3 oczka... Juz wsadzone na ogródku. :D

piwonie z Lidla.jpg
piwonie z Lidla.jpg (266.88 KiB) Obejrzany 9549 razy

A na ogródku prace na ukończeniu- jestem zadowolona, bo pomogła pogoda i bardzo chetnie szłam dłubać w ziemi. ;)
Przycinam- ale cos tam jeszcze kwitnie...

Aphrodite.jpg
Aphrodite.jpg (229.89 KiB) Obejrzany 9549 razy


Aspirin Rose.jpg
Aspirin Rose.jpg (215.48 KiB) Obejrzany 9549 razy


Augusta Luisa.jpg
Augusta Luisa.jpg (230.67 KiB) Obejrzany 9549 razy


Baronesse.jpg
Baronesse.jpg (276.64 KiB) Obejrzany 9549 razy


Cinco de Mayo.jpg
Cinco de Mayo.jpg (259.09 KiB) Obejrzany 9549 razy


Dagenhard.jpg
Dagenhard.jpg (254.18 KiB) Obejrzany 9549 razy


Dolce Vita.jpg
Dolce Vita.jpg (253.26 KiB) Obejrzany 9549 razy


Elfe.jpg
Elfe.jpg (246.62 KiB) Obejrzany 9549 razy


Heavenly Pink.jpg
Heavenly Pink.jpg (236.01 KiB) Obejrzany 9549 razy


Reszta fotek- jutro... ;)
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: RÓŻANIE U JULECZKI - sezon 2017

Postprzez Juleczka » 20 Paź 2017, 09:58

Jeszcze kilka wczorajszych fotek... ;)

Giardina.jpg
Giardina.jpg (245.14 KiB) Obejrzany 9525 razy


Herzogin Christiana.jpg
Herzogin Christiana.jpg (222.53 KiB) Obejrzany 9525 razy


kobea.jpg
kobea.jpg (254.46 KiB) Obejrzany 9525 razy


Leonardo da Vinci.jpg
Leonardo da Vinci.jpg (261.88 KiB) Obejrzany 9525 razy


Memoire.jpg
Memoire.jpg (217.48 KiB) Obejrzany 9525 razy


Mini Eden.jpg
Mini Eden.jpg (238.2 KiB) Obejrzany 9525 razy


Pashmina.jpg
Pashmina.jpg (264.51 KiB) Obejrzany 9525 razy


Pepita.jpg
Pepita.jpg (228.88 KiB) Obejrzany 9525 razy


pierwiosnek.jpg
pierwiosnek.jpg (251.82 KiB) Obejrzany 9525 razy


Princess Aleksandra of Kent.jpg
Princess Aleksandra of Kent.jpg (236.98 KiB) Obejrzany 9525 razy


Dzisiaj mglisto i zachmurzone- na razie nie chce mi sie iść do ogrodu. Czekam na kuriera... ;) :D :lol:
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: RÓŻANIE U JULECZKI - sezon 2017

Postprzez Inka52 » 20 Paź 2017, 21:01

Witaj Jula no zamówienie w F. ogromne , moje jest dużo skromniejsze domówiłam 2 szt Aphrodite , bo mi się bardzo podoba , a mam jedna., i parę Austinek, Ja czekam , pozdrawiam :D
Inka52
Różanowdrożony
 
Posty: 52
Rejestracja: 03 Gru 2012, 19:12

Re: RÓŻANIE U JULECZKI - sezon 2017

Postprzez Inka52 » 20 Paź 2017, 21:01

Witaj Jula no zamówienie w F. ogromne , moje jest dużo skromniejsze domówiłam 2 szt Aphrodite , bo mi się bardzo podoba , a mam jedna., i parę Austinek, Ja czekam , pozdrawiam :D
Inka52
Różanowdrożony
 
Posty: 52
Rejestracja: 03 Gru 2012, 19:12

Re: RÓŻANIE U JULECZKI - sezon 2017

Postprzez Juleczka » 23 Paź 2017, 08:22

Dopiero zajrzałam na forum- zawiesił się internet i dopiero dzisiaj był fachura...Moje chłopy próbowali na różne sposoby naprawić, ale się nie dało- trzeba było czekać na fachowca . Ale bida bez tego okna na świat! :lol: :lol: Nie mogłam nigdzie w internet wejść - za to na ogrodzie prawie wszystko powsadzane- wykorzystałam ten czas... Do tego stopnia ryłam,że coś mi się - z przegrzania chyba, bo byłam spocona z pospiechu i wysiłku i pewnie mnie przewiało - zrobiło w lewą rękę w obojczyku i nie mogę podnieść wyżej niż do poziomu całej ręki. mam nadzieję, że szybko przejdzie , bo mam wsadzić jeszcze trzy kapersy narcyzów, które w sobotę kupiłam w marketach budowlanych, przez przypadek. Ręka mnie już bolała mąż marudził, ale takich odmian nie mam i fajnie, że na nie trafiłam. jeszcze będzie na czas je zagrzebać w ziemi. :D Wysadziłam ponad 40 róż- nowe i z doniczek, wielki karton i dużą reklamówkę cebulowych - było co robić. ;) :D :lol: :lol: Zostało z 8 róż w doniczkach- ale te zadołuję, bo nie wykazują zbytniego animuszu we wzroście i wolę je jeszcze przetrzymać w doniczkach- myślę, że zadołowane lepiej zniosą zimę niż wysadzone w grunt. Już jako kupione sadzonki nie były za urodne- trzeba im czasu by zmężniały, więc nadal zostaną w doniczkach. Wysadziłam tez z doniczek kilka hortensji kupionych wiosną a i kilka sadzonek ukorzenionych przeze mnie. Wszystko miało pełne doniczki korzeni- super ... Możecie się domyślać jak klęłam na siebie/ to samo co roku :mrgreen: / - wszystko co mi sie podoba kupuję, gromadzę w doniczkach- a potem jak sadzę to takie gromy na mój durny łeb lecą - sama jestem zła na siebie za tę zachłanność na rośliny. sadzenie tego naprawdę dało mi mocno w kość... Za to gdy to zakwitnie- to będę sobie gratulować, że dobrze,że się skusiłam , bo mimo włożonego dużego wysiłku mam potem nad czym stać i podziwiać kwiaty. :lol: Nie wspomnę już o wywaleniu z kilkunastu donic lilii i dalii/ dalie i datury u mnie tego roku w ogóle się nie wykazały/ - a nawet czytałam, ze nie był to rok dla dalii co mnie pociesza. Karpy jednak wywaliłam z donic- leżą pod tarasem, w zadaszeniu i obsychają z ziemi... Wybrałam z donic gloriozy / słaby przyrost bulw/ , wybrałam galtonie- pracy z tym wszystkim było dużo- ale nie było kiedy wcześniej tego zrobić, bo u nas często padało tej jesieni... Było też do wkopania kilka krzaczków ozdobnych- by oszczędzić sobie dołowania tego i wydzierania wiosna- wysadziłam w grunt- przynajmniej umordowałam się jeden raz- bo powiem , ze z obawy przed przemarznięciem w dołowaniu wkopywałam mocno i duży był kopczyk na tym. Wydzierając wiosna urobiłam się bardzo, bo te doniczki jakby zassały się w ziemi i trzeba było użyć dużo siły by to wydobyć. Przynajmniej to w dużym stopniu mi odpadnie, bo tylko kilka doniczek wkopię.

Prosze popatrzeć jakie piękne odmiany narcyzów mi sie trafiły- jedne w Obi a dwie w dużym ogrodniczym w pobliżu marketu budowlanego. Mąż poszedł na swoje zakupy budowlane- a ja tylko "zajrzałam" na ogrodnicze stoiska- by za nim jak ten piesek nie łazić- i tak sieęnie znam na tym co szukał. ;) :D :lol:
Dzisiaj pada to nie pójdę w ogród- przyda się przerwa- dla "rekowalenscencji" ;) :lol: Ale siedziec ni ebędę - pojade do hurtowni z ozdobami- potrzebuje różnych drobiazgów do moich świątecznych ozdóbek. ;)

narcyz APRICOT WHRIL.jpg
narcyz APRICOT WHRIL.jpg (234.03 KiB) Obejrzany 9475 razy


narcyz BROADWAY STAR.jpg
narcyz BROADWAY STAR.jpg (255.46 KiB) Obejrzany 9475 razy


narcyz DELNASHAUG.jpg
narcyz DELNASHAUG.jpg (250.91 KiB) Obejrzany 9475 razy
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nasze ogrody

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 284 gości