Moje róże

Re: Moje róże

Postprzez Deirde » 10 Lip 2014, 20:40

Astrid ma chyba młode pędy czerwone i liście dość ciemne - więcej kolców.
Mój falbanki też nie ma - nadal.
Awatar użytkownika
Deirde
Administrator
 
Posty: 8985
Rejestracja: 16 Lut 2010, 17:08
Miejscowość: Wielkopolska

Re: Moje róże

Postprzez tralaluszy » 11 Lip 2014, 19:40

Oto Hokus Pokus, który na zimę nie dostał nawet kopczyka z ziemi
Image
tralaluszy
Różany ekspert
 
Posty: 343
Rejestracja: 19 Kwi 2010, 21:00

Re: Moje róże

Postprzez Deirde » 14 Lip 2014, 07:33

Ładny - Housy mnie zawsze zastanawiają z paskami - kiedy wyjdzie czarny kwiat, żółty lub z paskami. Ciekawe od czego to zależy.
Awatar użytkownika
Deirde
Administrator
 
Posty: 8985
Rejestracja: 16 Lut 2010, 17:08
Miejscowość: Wielkopolska

Re: Moje róże

Postprzez Juleczka » 14 Lip 2014, 08:17

Hokus jest niestabilny w kolorach...Do tego słabowity...Swoje ogołocone zupełnie-juz całe w plamach ledwo zaczął kwitnąć-przycięłam i zobaczę, jak ładnie odrośnie to zostanie a dalej goły -wyleci. Mam już dość jego "humorów .Długo był mój ulubiony-ale w końcu straciłam cierpliwość. :mrgreen:
Twój Sylwio się ładnie wybarwił- mnie ten aksamit w płatkach urzekał. ;)
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: Moje róże

Postprzez tralaluszy » 20 Lip 2014, 23:43

tralaluszy napisał(a):Wczoraj w naszej miejskiej różance ujrzałam kwitnący piękny krzew, Gosia wie gdzie ;)
Wielki, obsypany wielkimi, pachnącymi kwiatami. Bardzo mi się spodobał, chciałabym mieć taki. To pewnie angielka, bo obok rósł Charles Austin i Othello. Co to może być za odmiana?

Image

Image

Image

Dzisiaj byłam znów w tej różance i oto kolejne fotki tej róży, zaskakująco inne:
Image

Image

Image
tralaluszy
Różany ekspert
 
Posty: 343
Rejestracja: 19 Kwi 2010, 21:00

Re: Moje róże

Postprzez Deirde » 21 Lip 2014, 08:17

Może to jednak jest Gertrude Jeckyll? Zmiana koloru kwiatów wiąże się z ilością światła - wiele razy obserwowałam to u moich róż.
Im silniejsze światło tym kwiaty wyglądają na ciemniejsze.
Awatar użytkownika
Deirde
Administrator
 
Posty: 8985
Rejestracja: 16 Lut 2010, 17:08
Miejscowość: Wielkopolska

Re: Moje róże

Postprzez tralaluszy » 21 Lip 2014, 09:49

One teraz są tak różne od tych pierwszych,że to aż nie do uwierzenia... Ale zastanawia mnie, skąd Gertruda w nasadzeniu miejskim.... Nikt w Polsce jej nie sprzedaje, a zieleń miejska bierze sadzonki przecież od jakichś naszych producentów. Na klombach jest Chopin, Friesia, Iceberg, Queen Elisabeth, Bonica. A na jednej osobnej rabacie rosną właśnie trzy krzaki, Gosia widziałaś je- Charles, Szekspir i ta. I ta jest potworem wielkim, rozłożystym i wysokim.
tralaluszy
Różany ekspert
 
Posty: 343
Rejestracja: 19 Kwi 2010, 21:00

Re: Moje róże

Postprzez Deirde » 21 Lip 2014, 10:09

Wiesz - jak u nas sprzedają te róże - są bez licencji, po prostu ktoś tam gdzieś zaszczepił i sprzedaje. Może spodobał im się krzew albo ktoś wyniósł z ogrodu i tam wkopał? To też jest to możliwe. Zresztą powiem Wam jedno - u nas Chopin rośnie do 200 cm, a w Europa Rosarium ledwie 60 cm. Te angielki tam były zresztą dziwne i nie na miejscu.
Awatar użytkownika
Deirde
Administrator
 
Posty: 8985
Rejestracja: 16 Lut 2010, 17:08
Miejscowość: Wielkopolska

Poprzednia

Wróć do Nasze ogrody

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 201 gości