RÓŻE JULECZKI

Re: RÓŻE JULECZKI

Postprzez Juleczka » 04 Kwi 2013, 12:32

Za oknem mży i wielka chlapa- trudno jednak już wytrzymać siedzenie w domu, wiec wybrałam się przejść- skierowałam się do Lidla popatrzyć sobie na dostawę różyczek na pniu...
Z niedużego zestawu wyłożonych na sklep róż tylko jedną wybrałam która nadała się wg mnie do kupienia. To ta prawie biała- miała ładna koronkę i i"urzekające" malutkie kiełki , świadczące, że czuje pogodę ;) /
Ze dwa lata temu trafiłam na bardzo ładne różyczki, jednak po rozpakowaniu jedna nie miała w ogóle korzeni- wiec teraz wzięłam taką co już widać że żyje. ;)
Na drugiej fotce widać wnętrza kartoników. Radze się chętnym na zakup dobrze przyjrzeć- bo widziałam na jednej taka gulę w miejscu szczepienia- a to chyba jakaś choroba- tak myślę, bo inne tego nie miały. Koronki na tych różach nie były za ładne...
Trzeba przeglądając wysunąć te róże z kartonika- bo i pień pniu nie równy ;) - były i ciemne- jakby suche, i krzywe i pogięte od pionu trochę... Widać, że to jakby "odpady produkcyjne w szkółkach" :mrgreen: Ten żywy zielony kolor- to nie kolor gałązek- pokryte są zielonym woskiem! Moja rada- dobrze i długo obejrzeć! ;)

lidlowe róże na pniu.jpg
lidlowe róże na pniu.jpg (81.73 KiB) Obejrzany 8368 razy


lidlowe róże na pniu a.jpg
lidlowe róże na pniu a.jpg (67.42 KiB) Obejrzany 8368 razy
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: RÓŻE JULECZKI

Postprzez Juleczka » 05 Kwi 2013, 21:03

:D Dziś byłam w drugim sklepie Lidla u nas- "wygrzebałam " spośród różyczek na pniu tym razem tę z różowymi kwiatami na fotce- w tym sklepie taka miała ładną koronę i malutkie kiełki na gałązkach. ;) :lol: /Pewnie jak jutro zajrzę do trzeciego Lidla to "wygrzebam" jeszcze inną... :mrgreen: / A powiem wam- jest i czwarty Lidl... :lol: :lol: :lol: :mrgreen: /
Były jeszcze podpory do roślin- nie zeszły jeszcze to kupiłam i podporę. :lol: Trzeba teraz powysadzać kupione do donic i niestety- ustawić obok poprzednich...w piwnicy. :roll:
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: RÓŻE JULECZKI

Postprzez Juleczka » 08 Kwi 2013, 14:03

Pojechałam do Castoramy na zakupy- a że przy Castoramie jest i Tesco- wstapiłam... Były takie róże jak w Lidlu- ale te tym razem opisane. Zrobiłam fotki , by mniej więcej było wiadomo co ma się kryć w tamtych z LIDLA/chociaż podejrzewam, że skoro nie podpisane to mogą zawierać jakikolwiek kolor/. :mrgreen: Te opisane to- WHITE, GOLDEN PENNY / RUMBA, BAMBINO I SCARLET PIMPERNEL.

róże z Tesco.jpg
róże z Tesco.jpg (77.37 KiB) Obejrzany 8329 razy


róże z Tesco a.jpg
róże z Tesco a.jpg (71.85 KiB) Obejrzany 8329 razy


TYm razem zajrzałam do kartoników by zrobić fotkę- a tam / było to na wszystkich łodygach. :evil: /

róże uszkodzone.jpg
róże uszkodzone.jpg (64.38 KiB) Obejrzany 8329 razy


Ucieszyłam gdy zobaczyłam poszukiwane przeze mnie rośliny tarasowe. Z radochą wybrałam sobie spośród takich

tarasowe1.jpg
tarasowe1.jpg (82.53 KiB) Obejrzany 8329 razy


tarasowe2.jpg
tarasowe2.jpg (79.52 KiB) Obejrzany 8329 razy




tarasowe4.jpg
tarasowe4.jpg (78.88 KiB) Obejrzany 8329 razy


A to mój zakup- tibouchina , kuflik i klonik pokojowy :D

moje zakupy.jpg
moje zakupy.jpg (78.7 KiB) Obejrzany 8329 razy
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: RÓŻE JULECZKI

Postprzez Azalia 46 » 08 Kwi 2013, 17:02

Te tarasowe ślicznotki to w Tesco?. A tak przy okazji mam pytanie. Czy udało Ci się kiedyś przechować przez zimę tibouchinę, czy traktujesz ją jako jednoroczną. Mnie nie udało się nigdy przechować jej ani rozmnożyć.
Azalia 46
Różanowdrożony
 
Posty: 32
Rejestracja: 17 Lut 2012, 21:34

Re: RÓŻE JULECZKI

Postprzez Juleczka » 08 Kwi 2013, 19:17

Owszem- udawało- bez problemu. Miałam kilka lat i oddałam komuś- wnerwiało mnie jej późne kwitnienie- zawsze kwitła jak już wnosiłam do domu, bo noce były chłodne. Ale znowu zatęskniłam do jej ślicznych kwiatów.
Zaraz poszukam fot. A także jak kwitły- Scarlet Pimpernel i Golden Penny- bo też już je miałam. :D
Fotki sadzonek tarasowców wstawię jutro- teraz za ciemno- a z lampą to zmieni kolory...

tibouchina1.jpg
tibouchina1.jpg (42.15 KiB) Obejrzany 8319 razy


tibouchina.jpg
tibouchina.jpg (24.59 KiB) Obejrzany 8318 razy


A teraz

Scarlet Pimpernel.jpg
Scarlet Pimpernel.jpg (45.2 KiB) Obejrzany 8319 razy


Golden Penny.jpg
Golden Penny.jpg (45.11 KiB) Obejrzany 8319 razy


A trzecie drzewko- kupione tez w takich żółto czerwonych kolorach ja ta rumba z obrazka wyżej- okazała sie tak kwitnąć- dziewczyny tu rozpoznały jako MANDARIN

drzewkonn.jpg
drzewkonn.jpg (46.65 KiB) Obejrzany 8319 razy
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: RÓŻE JULECZKI

Postprzez Juleczka » 09 Kwi 2013, 10:36

:D :D :D Hurra! Są moje floribundki! :lol: ? dzisiejsze fotki robione w piwnicy przy lamie błyskowej- stad te ciemniejsze rogi fotek...Moja "piwnica" to takie letnie pokoje w podziemiu- stad "umeblowane". ;) //

Floribunda.jpg
Floribunda.jpg (66.88 KiB) Obejrzany 8311 razy


W paczce przyszły- Chippendale, Candelight, Claire marshall. Easy Doet It, Indigoletta i Well Being. :D Jakie ładne sadzonki! Są już malutkie kiełki :D - więc zaraz po wsadzeniu ruszą. :D

A tutaj moje Lidlowe- wyszukane w całej dostawie- w dwóch sklepach- na oko zdrowe- i dla mnie ważne po doświadczeniach z Lidlowymi- maja kiełki. ;)

biała a.jpg
biała a.jpg (42.96 KiB) Obejrzany 8311 razy
biała b.jpg
biała b.jpg (39.93 KiB) Obejrzany 8311 razy


różowa.jpg
różowa.jpg (55.32 KiB) Obejrzany 8311 razy
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: RÓŻE JULECZKI

Postprzez Juleczka » 09 Kwi 2013, 18:55

:D Pierwsze tegoroczne/ jeszcze z końca stycznia/ miniaturki- postawione przy oknie balkonowym w mieszkaniu- zaczynają powtórne kwitnienie. ;)

miniaturka jasnoróżowa.jpg
miniaturka jasnoróżowa.jpg (54.32 KiB) Obejrzany 8303 razy


A ja mam następną "pocieszankę- ponieważ taka sama kupiona nie tak dawno- padła- nie wiem dlaczego- skoro innych parę stoi i ma się dobrze... Może już jakąś słabą kupiłam... No nic-jest następna. :D

MINIATURA.jpg
MINIATURA.jpg (69.85 KiB) Obejrzany 8303 razy
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: RÓŻE JULECZKI

Postprzez Juleczka » 09 Kwi 2013, 19:45

Kupiłam tę pokazana- a miałam w koszyku trzy... Jednak zrezygnowałam gdy przemyślałam gdzie ja je ustawie w domu- :lol: - no nic- teraz juz coraz częściej będa ładne miniaturki w sklepach. Powiem, że ta pierwsza z kupionych pod koniec stycznia- sporo podrosła- już jest dwa razy wieksza niz kupiłam- przestaje chyba działac środek skarlający- bo będzie wieksza niz myślałam. Ale w sumie to dobrze, że będzie większa.

Przymierzałam sie do zakupu trzech- jasno rózowa z zielonymi brzegami płatków, pomarańczowa i ta co wzięłam.

różyczki miniaturowe.jpg
różyczki miniaturowe.jpg (69.83 KiB) Obejrzany 8300 razy


:lol:
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: RÓŻE JULECZKI

Postprzez Juleczka » 10 Kwi 2013, 16:34

:D Fotka sadzonek tarasowcow z Tesco. Mają około 18-20cm wysokości i były po 9żł bez paru groszy ;)

sadzonki kuflik, klonik i tibouchina.jpg
sadzonki kuflik, klonik i tibouchina.jpg (54.02 KiB) Obejrzany 8287 razy
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: RÓŻE JULECZKI

Postprzez Juleczka » 11 Kwi 2013, 07:21

Ależ sobie pluję w brode-że nie wzięłam tej miniatury różowej z zielonym brzegiem płatków- wczoraj znalazłam przeglądając po raz "milionowy" / :lol: / "Rosebook" że to jest Athena Kordana :!: Szkoda...Może jeszcze spotkam... :o

http://www.rosebook.ru/roses/gallery/mi ... kordana/1/

A może... Może już ja mam... Dziewczyny- jesteście takimi znawczyniami z dobrym wzrokiem by rozpoznać- przyjrzyjcie się proszę tej mojej kupionej jako pierwsza tegorocznej miniaturze -tej różowej- bo coś mi się zdaje, że to jest to. :?: Wydaje mi się, że na początku też miała takie seledynowe listki na brzegach- ale może mi się tylko wydaje z ogromnej chęci by to było to. :lol: Nie musiała bym lecieć na drugi koniec miasta by jej poszukać- jest z tego samego źródła co ta ostatnio widziana. ;)

miniatura a.jpg
miniatura a.jpg (70.79 KiB) Obejrzany 8278 razy


miniatura b.jpg
miniatura b.jpg (50.53 KiB) Obejrzany 8278 razy


miniatura c.jpg
miniatura c.jpg (44.24 KiB) Obejrzany 8278 razy
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nasze ogrody

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 369 gości