RÓŻE JULECZKI

Re: RÓŻE JULECZKI

Postprzez Juleczka » 18 Kwi 2013, 20:01

Zeszły już róże i z Rosa ćwik i z Rosarium- wszystkie razem z tymi od Floribundy i wykopanymi zadołowanymi jesienią-wsadziłam w donice- dwa dni sadziłam...a dzisiaj...dzisiaj narodził się nowy zamysł, który od razu- jak to ja- wprowadziłam w czyn. Od rana repeciłam rabate- najpierw by poszerzyć-zdarłam darń motyka- potem skopałam-ciężko szło łopatą to wzięłam amerykańskie widły... Potem wydarłam/wykopałam/ wszystko co poprzednio było na brzegach rabaty- a więc rózne byliny i żurawki- wyrównałam...i dawaj wydzierać róże z donic i sadzić na rabacie. :lol: Potem wszystkie bylinki z powrotem do ziemi- przy okazji rozdzieliłam sobie- :mrgreen: i jest więcej- zapełniłam od razu wolne miejsca...
I znowu- dwie konewki w garśc i latanie by to wszystko podlać.
Jak wróciłam do domu- chciało mi się tylko pić- umyłam się-bo potem mogę nie wstać ;) :lol: ubrałam w piżamę i siadłam do kompa- pewnie zasnę w trakcie przeglądania for... ;) :lol:
Nabyłam też dziś raniutko na rynku- gdy poleciałam po chleb- różę u "swojej " ogrodniczki u której kupuję Hokus Pokus, różę - którą mi pani zachwalała- o zielonych pąkach- jako, że ciekawa jestem co to- już wsadzona/ Hokusy wszystkie od razu ktoś kupił i mi się nie dostało. Mam nadzieję , że mi przezimowały poprzednie, bo jak na razie nie widzę by coś nie przetrwało zimy. :D Róża rozmnożona przez ogrodniczkę- nazwy nie zna, bo to gdzieś zdobyta też bez nazwy ale z powodu urody rozmnożona - bardzo mnie ciekawi co to...
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: RÓŻE JULECZKI

Postprzez AniaDS » 18 Kwi 2013, 20:23

Ale się napracowałaś :), będzie efekt już niedługo ;).
Ciekawi mnie ta róża, co to może być?
Awatar użytkownika
AniaDS
Administrator
 
Posty: 3048
Rejestracja: 20 Lut 2010, 10:59

Re: RÓŻE JULECZKI

Postprzez Juleczka » 18 Kwi 2013, 20:46

Skoro ogrodniczka nie zna nazwy- a chyba zna róże- to mam nadzieję na coś ciekawego... ;) Z takim zielonym pąkiem to ja mam Vanillę- ale choćby i druga mi się trafiła- to nie szkodziło by- podoba mi się a za tą dzisiaj dałam 5zł. :lol: ładna, duza sadzonka. Chopin tez nie...no to czekam co urośnie. ;)
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: RÓŻE JULECZKI

Postprzez AniaDS » 18 Kwi 2013, 20:55

Za piątaka tym bardziej bym wzięła ;)
Awatar użytkownika
AniaDS
Administrator
 
Posty: 3048
Rejestracja: 20 Lut 2010, 10:59

Re: RÓŻE JULECZKI

Postprzez tara » 18 Kwi 2013, 21:33

a może być też Elfe ale to pnąca
tara
Różany ekspert
 
Posty: 1175
Rejestracja: 13 Wrz 2010, 09:25

Re: RÓŻE JULECZKI

Postprzez Juleczka » 18 Kwi 2013, 21:58

Aż popytam dokładnie jak pójdę na rynek- jak rozkwita i jak potem wygląda. Dziś się spieszyłam, bo miała nadejść przesyłka od Fuksjany- wiec chciałam zaraz wrócić do domu. Nie wypytywałam więc a i tak pani miała klientów- kupowali róże na zasadzie- jedna bordowa, jedna czerwona- i może jakaś pnąca rózowa... ;) :lol: Tylko ja jak przyjdę to wypytuję- a kolor a nazwa itp- czasem widzę , że się pani niecierpliwi gdy za bardzo magluję. ;) - bo sie klienci przysłuchuja- a ona nie zna wszystkich nazw swoich róż.
Dzis proponowała i zachwalała mi też tę róże- ale powiedziałam, że najpierw sprawdzę co ona jest- i widzę, że wielkokwiatowa- a ja juz takich nie chcę

http://www.rosebook.ru/roses/florists-rose/new-fashion/
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: RÓŻE JULECZKI

Postprzez AniaDS » 19 Kwi 2013, 13:22

Ale skąd u niej taka róża? Ciekawostki tam ma u siebie.
Awatar użytkownika
AniaDS
Administrator
 
Posty: 3048
Rejestracja: 20 Lut 2010, 10:59

Re: RÓŻE JULECZKI

Postprzez Juleczka » 19 Kwi 2013, 14:00

:mrgreen: Nie myśl sobie że u nas zadupie... ;) Muszę na spokojnie ją podpytać- może cos jeszcze ma fajnego? Ja brałam u niej z reguły co rok Hokus Pokus- i coś tam na początku- już nie pamiętam bo róże mam z wielu źródeł- pójdę z długopisem by sobie zanotowac o ile zna niektóre nazwy.Róże na rynku po 5 zł- a jest czasem i kilkoro sprzedawców- ta moja jednak najczęściej- i tylko z początku wiosny i jesieni. Mamy sklep który sprowadza róże i z Rosarium, i ze szkólki róża i z innych- ale wiadomo- droższe niż w szkółkach... :D Szkółki tez są jednak miasto ma spore odległości i trzeba czasu by wszędzie zajrzeć- mąż bardzo niechętny na jazdy do szkółek, irytują go moje ilości roslin :mrgreen: i na hasło ogrodniczy- ma wiele innych bardzo pilnych zajęć... :lol: A ja wolę iść sama- nikt mi nie pomarudza- i kupie co chcę. ;)
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: RÓŻE JULECZKI

Postprzez Juleczka » 19 Kwi 2013, 19:03

Mówią, że od przybytku głowa nie boli...A mnie zaczyna boleć... :mrgreen: Miałam sobie w tym sezonie sprawić róż dosłownie na palcach jednej ręki- a tu wsadzone w grunt 24 wczoraj "prawie" drugie tyle jeszcze w doniczkach -czekam jeszcze na dosłanie 8...a tu mnie woła sasiadka i mówi, że dostała od szkółkarki róże-za dużo i mnie dała 5...No i masz babo placek- muszę się nagłówkować gdzie to wszystko wetknę... ;) / Stwierdzam- to u mnie juz zakrawea na szaleństwo... ;) :lol: /

:lol: :lol:
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: RÓŻE JULECZKI

Postprzez AniaDS » 19 Kwi 2013, 19:55

Dobre, dobre :).
Ja od trzech lat zapieram się, że już nie kupię róż.. Miejsca od dawna nie mam.
Ale w jakiś magiczny sposób.. jeszcze je upycham :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
AniaDS
Administrator
 
Posty: 3048
Rejestracja: 20 Lut 2010, 10:59

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nasze ogrody

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 427 gości