Powojniki

Re: Powojniki

Postprzez pamelka » 30 Cze 2012, 11:11

Niestety nie mam JP II :oops: ale wiele clematisów ciężko podnosiło się po zimie :(
Uwiąd złapał w tym roku przepiękny Isago :cry:
Masz rację, Summer Snow rośnie, jak szalony - u mnie na drewutni, wewnątrz i płoży się pośrod róż 8-) sąsiednie mniej ekspansywne wykopie wiosna, bo w ubiegłym roku jeszcze dawały radę, ale w tym ... zniknęły w gąszczu Summer'a :roll:
Gosia u mnie zakwitła Austinka - Julia's Rose. Pierwsze kwiatki, ale zachwyciły kolorem :P
Jeśli dopiszecie do bazy wrzucę kilak fotek ;)
pamelka
Różanowdrożony
 
Posty: 73
Rejestracja: 25 Sty 2012, 11:50

Re: Powojniki

Postprzez Deirde » 30 Cze 2012, 11:47

Dzięki - dopiszę ją zaraz do bazy.
Co do uwiądu - u mnie co rok ma go Multi Blue, Asao i w tym roku coś nie tak jest z Andromedą - reszta powojników ma się bardzo dobrze. Jestem zachwycona niektórymi powojnikami - szczególnie botanicznymi - właśnie z powodu szybkiego wzrostu i możliwości położenia go na ziemi. Miałam tylko problem z botanicznym - Arabellą, miał się płożyć po ziemi ale koty na nim się kładły i musiałam go podwiązać.
Awatar użytkownika
Deirde
Administrator
 
Posty: 8985
Rejestracja: 16 Lut 2010, 17:08
Miejscowość: Wielkopolska

Re: Powojniki

Postprzez pamelka » 30 Cze 2012, 11:53

W ubiegłym roku i u mnie 'Multi Blue' wyglądał niezdrowo :oops: nie uwiąd, ale kondycja ogólna nie była najlepsza. W tym roku póki co, odpukać, ma się dobrze.
Odkryłam więc podobny do niego 'Blue Light', kwitł znacznie dłużej i obficiej, choć w tym roku dopiero się zbiera :roll:
Mam takiego okrywkowego 'Preacox' z Grupy Heracleifolia, ten to dopiero rośnie, zarasta hortensje, choć część podwiązana, a część się płoży.
pamelka
Różanowdrożony
 
Posty: 73
Rejestracja: 25 Sty 2012, 11:50

Re: Powojniki

Postprzez Deirde » 30 Cze 2012, 12:07

Już zrobiłam opis róży - co do powojnika 'Preacox' - kupiłam go w tym roku w LM. Niestety miał u mnie się płożyć - najpierw go sarna podjadła, a teraz nie chce mi się płożyć - rośnie w górę. Mam nadzieję że w końcu ruszy z kopyta - muszę jeszcze wybrać sobie parę powojników. Zakochana jestem w Romantice - lubię bardzo powojniki o ciemnych kwiatach.
Nie wiem czy podałam ale znalazłam jakiś czas temu encyklopedię klematisów angielską - mają bardzo dużo odmian opisanych i dużo zdjęć:
http://www.clematis.hull.ac.uk/
Awatar użytkownika
Deirde
Administrator
 
Posty: 8985
Rejestracja: 16 Lut 2010, 17:08
Miejscowość: Wielkopolska

Re: Powojniki

Postprzez pamelka » 01 Lip 2012, 11:21

Gosiu te zachodnie clematisy sa piękne, jednak ciekawość mnie zżera, jak poradziłyby sobie z naszymi zimami i ... jak je kupować?
Nie za daleka byłaby to podróż dla takiech delikatnych roślin?
Wczoraj cyknęłam dla Ciebie fotkę Preacox'a, częściowo przymocowany do ogrodzenia, reszta zarasta hortensje :roll:
Image

Przy okazji jeszcze wielkokwiatowy 'Hakuookan'
Image

i 'Multi Blue'
Image

dwa z moich najładniejszych, jak się wydaje :P
'Josephine'
Image

'Crystal Fountain'
Image
pamelka
Różanowdrożony
 
Posty: 73
Rejestracja: 25 Sty 2012, 11:50

Re: Powojniki

Postprzez Deirde » 01 Lip 2012, 12:43

To jest encyklopedia powojników gdzie jest opisane duża ich ilość włącznie ze zdjęciami. Dużo naszych odmian jest tam opisane - zwykle jak szukam zdjęć kwiatów właściwej u danej odmiany to z niej korzystam.
Awatar użytkownika
Deirde
Administrator
 
Posty: 8985
Rejestracja: 16 Lut 2010, 17:08
Miejscowość: Wielkopolska

Re: Powojniki

Postprzez Deirde » 01 Lip 2012, 17:45

Mam nowy ulubiony powojnik - Rubromarginata - pachnie bardzo słodko, kupiłam go wiosną.

rob036.JPG
rob036.JPG (43.67 KiB) Obejrzany 10003 razy


rob040.JPG
rob040.JPG (40.38 KiB) Obejrzany 10003 razy


rob041.JPG
rob041.JPG (50.11 KiB) Obejrzany 10003 razy
Awatar użytkownika
Deirde
Administrator
 
Posty: 8985
Rejestracja: 16 Lut 2010, 17:08
Miejscowość: Wielkopolska

Re: Powojniki

Postprzez Juleczka » 01 Lip 2012, 18:12

U mnie jest tylko na razie kwitnący taki jakiś mikrus- kupiłam zeszłego roku w Biedronce, przezimował nakryty doniczką. Część nadziemna zwinęłam jesienią i zakopałam w ziemi. Wiosną nie wykopywałam tylko tak skiełkował- i dzięki temu ma więcej gałązek. ;) Na etykiecie pisało ROUGE CARDINAL

poprawiam- to Madame Julia Correvon

powojnik.jpg
powojnik.jpg (95.01 KiB) Obejrzany 10001 razy
Ostatnio edytowany przez Juleczka, 15 Kwi 2015, 07:20, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Juleczka
Różany ekspert
 
Posty: 3775
Rejestracja: 17 Lut 2011, 19:08

Re: Powojniki

Postprzez tralaluszy » 01 Lip 2012, 20:20

Mam podobnego, kupionego w markecie jako Hagley Hybrid, ha ha. Niesamowity pancernik z niego.
Image

A tutaj Venosa Violacea :)
Image
tralaluszy
Różany ekspert
 
Posty: 343
Rejestracja: 19 Kwi 2010, 21:00

Re: Powojniki

Postprzez Deirde » 01 Lip 2012, 20:28

Jula - całkiem możliwe że to jest ta odmiana, niestety ja jej nie mam.
Aga - na tym zdjęciu Hagley wygląda jakby był wiśniowy.
Wiecie - te etykiety są takie ogólne.
Awatar użytkownika
Deirde
Administrator
 
Posty: 8985
Rejestracja: 16 Lut 2010, 17:08
Miejscowość: Wielkopolska

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inne rośliny w naszych ogrodach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 182 gości