Róże pnące i co z nimi robić....

Róże pnące i co z nimi robić....

Postprzez Jagusia » 25 Lip 2012, 10:54

Wszędzie przy różach pnących jest napisane że należy pędy prowadzić możliwie jak najbardziej poziomo, wtedy wypuszczają pędy do góry i roślina się zagęszcza... czy coś takiego... kompletnie nie mam doświadczenia z różami pnącymi... potrzebuję więc porady: kiedy i w jaki sposób tę czynność wykonywać. Jeśli można na przykładzie tej piękności:

Image

Najdłuższy pęd ma już ponad metr.... co mam dalej robić? Czekać aż będzie dłuższy? czy zostawić niech rośnie jak chce? Czy zacząć go jakoś przeginać a jak tak to na jakiej wysokości od ziemi... i w jaki sposób...
Przeszłam się do działu pielęgnacji róż, bo wydawało mi się, że to dobre miejsce ale tam nic takiego nie ma...
Jagusia
Różanowdrożony
 
Posty: 13
Rejestracja: 12 Lip 2012, 09:47

Re: Róże pnące i co z nimi robić....

Postprzez Deirde » 26 Lip 2012, 20:36

Pędy powinno się naginać gdy są miękkie - wtedy nie ma możliwości by pęd pękł. Trudniej to zrobić gdy róża ma pędy sztywne - zwykle w takich przypadkach już nic z nią nie robię i rośnie ona bez przyginania np tak ma Uetersener Klosterrose.
Awatar użytkownika
Deirde
Administrator
 
Posty: 8985
Rejestracja: 16 Lut 2010, 17:08
Miejscowość: Wielkopolska

Top Product Info

Postprzez FrankJScott » 09 Lut 2024, 19:09

Please try Google before asking about Great Product Guide 2_595dd
FrankJScott
Różany ekspert
 
Posty: 801
Rejestracja: 29 Sie 2022, 18:18
Miejscowość: 먹튀파일

Re: Róże pnące i co z nimi robić....

Postprzez xarian » 16 Lut 2024, 11:26

xarian
Różany ekspert
 
Posty: 34109
Rejestracja: 15 Lut 2024, 07:35

Re: Róże pnące i co z nimi robić....

Postprzez xarian » 02 Mar 2024, 11:36

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
xarian
Różany ekspert
 
Posty: 34109
Rejestracja: 15 Lut 2024, 07:35

Awesome Product Tips

Postprzez FrankJScott » 21 Mar 2024, 17:24

Please try Google before asking about Top Product Info 9805d68
FrankJScott
Różany ekspert
 
Posty: 801
Rejestracja: 29 Sie 2022, 18:18
Miejscowość: 먹튀파일


Wróć do Rozmowy o różach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 261 gości