Zakładanie rabaty różanej

Re: Zakładanie rabaty różanej

Postprzez AniaDS » 12 Kwi 2013, 21:50

Wiemy :), obornik można dać na dno ale trzeba go przysypać ziemią, żeby róże nie miały od razu z nim styczności. Takie młode sadzonki mają delikatne korzonki, które mogą się popalić. Torfu różom nie dajemy, służy on tylko jako rozluźniacz ziemi.
Trawę ściągam, ułatwia mi to pielęgnację.
Awatar użytkownika
AniaDS
Administrator
 
Posty: 3048
Rejestracja: 20 Lut 2010, 10:59

Re: Zakładanie rabaty różanej

Postprzez AniaDS » 12 Kwi 2013, 21:51

Jeszcze jedno - zaleca się aby nie nawozić róż w pierwszym sezonie, krzewy takie muszą najpierw rozbudować system korzeniowy a nie pracować nad górą.
Awatar użytkownika
AniaDS
Administrator
 
Posty: 3048
Rejestracja: 20 Lut 2010, 10:59

Re: Zakładanie rabaty różanej

Postprzez kluska » 16 Kwi 2013, 14:19

Hej dziewczyny
Wykopałam pierwszą rabatę. Jeżeli macie jakieś uwagi, to dajcie znać (jeszcze jej nie wymierzyłam, poszłam na żywioł) 3 godziny harówki. Idę kopać następną. Róż będzie 14 i nie wiem czy trochę nie za ciasno.... ale to potem mogę powiększyć no nie? I teraz: chciałam pnące na obelisku co 1,20, a krzaczaste dookoła co metr, tak będzie ok?
Magda
Załączniki
rabata lipa.jpg
rabata lipa.jpg (99.11 KiB) Obejrzany 9821 razy
kluska
Różomaniak
 
Posty: 124
Rejestracja: 03 Kwi 2013, 10:55

Re: Zakładanie rabaty różanej

Postprzez AniaDS » 16 Kwi 2013, 20:58

Myślę, że będzie ok, fajnie to wygląda a w tej ławeczce się zakochałam :mrgreen:
Awatar użytkownika
AniaDS
Administrator
 
Posty: 3048
Rejestracja: 20 Lut 2010, 10:59

Re: Zakładanie rabaty różanej

Postprzez AniaDS » 16 Kwi 2013, 21:00

Jeszcze tak pomyślałam sobie, żeby albo nad ławeczką puścić jakąś konkretną pnącą różę po łuku, albo przysunąć te rabaty do ławeczki, żeby była bardziej otulona tymi różami :).
Awatar użytkownika
AniaDS
Administrator
 
Posty: 3048
Rejestracja: 20 Lut 2010, 10:59

Re: Zakładanie rabaty różanej

Postprzez kluska » 16 Kwi 2013, 21:17

no łuk chyba nie wchodzi w grę bo ławka ma 1,50 długości a po jej bokach ta lipa i akacja :) co do przysunięcia się bliżej też myślałam o tym :) jak przyjadą róże zobaczę jak to wypada :) ale nad łukiem myślałam przed wejściem do ławeczki, ale to może w przyszłym roku, bo z pachnącymi pnącymi kiepsko, ale w katalogu na jesień cuda na kiju :)))) więc nie wiem czy się nie skusze :) ławeczka zakupiona w tym roku i to pod nią robiona cała rabata :)
Na początku mojego wycinania trawnika plułam sobie w brodę! że też diabli mnie podkusili do tak ciężkiej pracy i to jeszcze za takie pieniądze (ca 1500 pln razem z ławeczką) ale chyba będzie fajnie :) rabaty są krzywe i niesymetryczne ale poprawię po wsadzeniu krzaków (chyba w sobotę). Dam znać co i jak :)
całuski
klu
kluska
Różomaniak
 
Posty: 124
Rejestracja: 03 Kwi 2013, 10:55

Re: Zakładanie rabaty różanej

Postprzez AniaDS » 17 Kwi 2013, 09:07

Czekamy w takim razie na rozwój wydarzeń, wydana kwota spora, ale za to jaki będzie efekt..
Awatar użytkownika
AniaDS
Administrator
 
Posty: 3048
Rejestracja: 20 Lut 2010, 10:59

Re: Zakładanie rabaty różanej

Postprzez kluska » 22 Maj 2013, 18:16

Kupiłam dzisiaj ostatnią różę! z racji, że wypadła mi zephirina (czuję, że to przeznaczenie), szukałam, szukałam i wybór padł na Gertrude Jekyll. I mimo, że nie do końca jestem pewna co do jej rozmiarów (bo nawet sam Austin podaje różne wersje) no kupiłam jako pnącą. Strasznie drogą oryginalną angielską Angielkę :). Mam nadzieję, że warta jest swoich 80 pln... Donicę chyba ze względów snobistycznych zachowam na pamiątkę :) I informacja dla Gosi: W ogrodniczym na Bukowskiej (koło King Crossa) Pani Wioletta ma oryginalne Austinki i inne róże też w pierwszym wyborze i w ogóle fajny sklep mimo, że drogi, warto zwiedzić. Idę kopać :) jak pierwsza zakwitnie wstawię foty :)
Magda
kluska
Różomaniak
 
Posty: 124
Rejestracja: 03 Kwi 2013, 10:55

Re: Zakładanie rabaty różanej

Postprzez AniaDS » 22 Maj 2013, 18:20

Świetny wybór, brawo :D , bardzo jestem ciekawa efektów ;)
Awatar użytkownika
AniaDS
Administrator
 
Posty: 3048
Rejestracja: 20 Lut 2010, 10:59

Re: Zakładanie rabaty różanej

Postprzez Deirde » 22 Maj 2013, 19:28

Madzia - dzięki, nie byłam jeszcze w tym ogrodniczym bo jak rozumiem jest to ten duży sklep na skrzyżowaniu Bukowskiej z inną ulicą w kierunku lotniska Ławica?
Podjadę tam kiedyś i zobaczę co mają ciekawego, my często jednak byliśmy w Yucce z koleżanką.
Awatar użytkownika
Deirde
Administrator
 
Posty: 8985
Rejestracja: 16 Lut 2010, 17:08
Miejscowość: Wielkopolska

PoprzedniaNastępna

Wróć do Rozmowy o różach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] oraz 20 gości