Zakładanie rabaty różanej

Re: Zakładanie rabaty różanej

Postprzez AniaDS » 03 Kwi 2013, 18:47

Spirit mam sprowadzony z niemieckiej szkółki, u nas go nie widziałam chyba.
Zerknę za chwilę na spokojnie na te róże, coś pomyślimy :), na razie zmykam do wanny, idę się zrelaksować :) .
Bo to białe za oknem normalnie drażni mnie jak nigdy dotąd.
Awatar użytkownika
AniaDS
Administrator
 
Posty: 3048
Rejestracja: 20 Lut 2010, 10:59

Re: Zakładanie rabaty różanej

Postprzez Deirde » 03 Kwi 2013, 18:47

Ja swojego Spirita mam z niemieckiej szkółki - Rosarium nie ma go w swojej ofercie?
Awatar użytkownika
Deirde
Administrator
 
Posty: 8985
Rejestracja: 16 Lut 2010, 17:08
Miejscowość: Wielkopolska

Re: Zakładanie rabaty różanej

Postprzez AniaDS » 03 Kwi 2013, 18:54

Chyba jeszcze nie, ale oferty wiosennej nie przeglądałam.
Awatar użytkownika
AniaDS
Administrator
 
Posty: 3048
Rejestracja: 20 Lut 2010, 10:59

Re: Zakładanie rabaty różanej

Postprzez kluska » 03 Kwi 2013, 18:57

Nie ma :(
A ta szkółka to w jakiej części Niemiec?
kluska
Różomaniak
 
Posty: 124
Rejestracja: 03 Kwi 2013, 10:55

Re: Zakładanie rabaty różanej

Postprzez AniaDS » 03 Kwi 2013, 19:50

Tutaj jest
http://wurzelshop.rosen-stange.de/rosen ... dex-2.html

ja kupowałam w innej, ale link mi gdzieś się zapodział.
Awatar użytkownika
AniaDS
Administrator
 
Posty: 3048
Rejestracja: 20 Lut 2010, 10:59

Re: Zakładanie rabaty różanej

Postprzez AniaDS » 03 Kwi 2013, 21:30

Rabata LIPA - myślę, że:
- Louise dałabym pierwszą, bo będzie największa a na jej miejsce Rosarium
-Herkules jest drobniejszy niż reszta tych róż, które mają iść wewnątrz, po za tym nie zawsze jest taki ładny jak być powinien a u mnie na dodatek wiecznie łapie plamistość. Zamiast niego może jakąś inną angielkę?

Do drugiej strony nie mam zastrzeżeń. Nie wiem, jak spisze się Reine des Violettes, ale też mnie skusiła i kupiłam ją latem. Z opisów tylko doczytałam, że rośnie spora, jednak kwitnienie ma skąpe.

Spirit kolorystycznie tam nie będzie pasowała, jest zbyt 'sina' :).
Awatar użytkownika
AniaDS
Administrator
 
Posty: 3048
Rejestracja: 20 Lut 2010, 10:59

Re: Zakładanie rabaty różanej

Postprzez kluska » 04 Kwi 2013, 05:51

Dzień dobry :) mimo, że zimny (nadal) :)
Tak zrobię Aniu - czyli Spirita na razie odpuszczam, ale znajdę dla niego miejsce przy domu. Mimo, że siny... czyli pewnie lawendowy :) wypadła mi Jasmina obok new dawn i pasuje czy nie i podoba mu się czy nie - jak go zdobędę - :) będę go uwielbiać :) i zawsze mieć pod ręką :).
A co do Herculesa to zgodzę się z Tobą pooglądałam zdjęcia i cóż nie jest taki piękny jak w katalogu... Tak więc mam pytanie. Najbardziej kocham Eden Rose - jak ja ją nazywam "różą w czapce" - bo ma takie zamknięte kwiaty :), ale ona nie pachnie, w każdym razie nie tak jak mam na myśli, że powinny pachnieć róże na tej rabacie. Może znasz coś podobnego pachnącego? A jeżeli nie, to jasne, że zdecyduję się na angielkę, tylko którą, żeby mocno pachniała i pasowała kolorystycznie? A czy uważasz, że tymi siedmioma różami zdołam otoczyć te trzy wysokie? bo nie wiem jak to policzyć... Już się nie mogę doczekać wiosny!!!!
Magda
kluska
Różomaniak
 
Posty: 124
Rejestracja: 03 Kwi 2013, 10:55

Re: Zakładanie rabaty różanej

Postprzez kluska » 04 Kwi 2013, 07:18

Nienawidzę, nienawidzę, nienawidzę poczucia, że na kwiaty wydaję tyle pieniędzy, ale kurna przepadłam! mogę nie jeść i nie pić i nie jechać na wakacje i chodzić boso!
Znalazłam coś takiego kurna i nie odpuszczę nawet kosztem powiększenia rabaty: James Galway, Charles Rennie Maxintosh, Auslo i i mój Spirit jest w jednej szkółce http://www.rosenhof-schultheis.de/Rosen ... AUSLO.html - mój mąż mnie zabije! Ale trudno - zakwitną i mogę położyć głowę pod topór!
Tylko czy zapachowo warto?
kluska
Różomaniak
 
Posty: 124
Rejestracja: 03 Kwi 2013, 10:55

Re: Zakładanie rabaty różanej

Postprzez kluska » 04 Kwi 2013, 08:20

Nie, zdecydowanie muszę przestać kupować!, oto mój wybór, chyba wezmę wszystko, w końcu raz się żyje, co nie? spirit koło domu, a resztę powciskam albo powiedzcie, co odrzucić..., remontantki posadzę przy ławce (jakie one piękne!). Nie wiecie jak u nich z powtarzalnością kwitnienia?
Magda
Załączniki
Warenkorb - Rosen von Schultheis - Windows Internet Explorer provided by REHAU_2013-04-04_09-11-47.png
kluska
Różomaniak
 
Posty: 124
Rejestracja: 03 Kwi 2013, 10:55

Re: Zakładanie rabaty różanej

Postprzez Deirde » 04 Kwi 2013, 09:45

Akurat Princess of Wales mam od jesieni - nowo kupiona ale Twoje typy mi się podobają. Sprawdzałaś czy Typ Kassel powtarza kwitnienie?
My Spirit kupowałyśmy w Rosen Park Drager.
Awatar użytkownika
Deirde
Administrator
 
Posty: 8985
Rejestracja: 16 Lut 2010, 17:08
Miejscowość: Wielkopolska

PoprzedniaNastępna

Wróć do Rozmowy o różach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 61 gości